Krásné Ferrari Dino 240GT, které vlastnil Elton John jde do aukce

Autor: Anina Russová - 25. 11. 2014


Je to jako malý svátek, když se do aukce chystá nějaké opravdu hodně speciální auto. A právě takový svátek se chystá koncem tohoto měsíce v Londýně. Do aukce se připravuje skvostné Ferrari Dino 240GT z roku 1972, které dokonce vlastnil Sir Elton John. Ten si ho koupil krátce předtím než spatřilo světa jeho sedmé album GoodbyeYellow Brick Road, tedy v roce 1973.

Kromě toho, že je Elton John skvělým muzikantem, je také velkým milovníkem exkluzivních aut. V roce 2011 prodal část své sbírky za téměř dva miliony liber, protože, jak sám řekl, nemá vzhledem ke svému povolání dost času se všemi těmi auty jezdit a je škoda, aby jen tak stála. Mezi prodanými kusy nechyběly skvosty jako Jaguar XJ220 z roku 1993 a také několik Ferrari, Rolls-Royce nebo Bentley.

Co se Dina týče, to Elton koupil jako nové. Z výroby vyjelo v červené barvě Rosso Chiaro s černým koženým interiérem a nechyběla ani elektrická okna nebo skvělá kola 6,5×14 palců. Elton si ho ale nechal jen chvíli a poté ho věnoval svému bubeníkovi Nigelu Olssonovi, což podle aukční síně Bonhams, která má prodej na starosti, dokazuje i darovací dopis podepsaný právě Eltonem Johnem. V té době mělo auto najeto pouhých 5 600 kilometrů.

Auto je v perfektním a takřka původním stavu. Jediné, co prošlo větší změnou, je barva karoserie, a nutno říct, že žlutá mu sedí dokonale. O pohon auta se stará motor o objemu 2,4 litru, který produkuje 197 koní při 7600 otáčkách za minutu. Očekávaná cena za tento konkrétní kousek je pak zhruba 280 tisíc liber, tedy necelých 10 milionů korun.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru