silesiaring polsko

Kousek od našich hranic vznikl zbrusu nový automobilový závodní okruh + video

Autor: Anina Russová - 31. 7. 2017


Určitě víte, že naši polští sousedé jsou velkými milovníky automobilismu, a tak se vlastně ani nedivíme, že nechali vzniknout zbrusu novému závodnímu okruhu. Najdete ho u městečka Kamień Śląski nedaleko města Opole a jmenuje se Silesia Ring, tedy v překladu slezský okruh.

Pokud plánujete vyrazit z Prahy, budete to mít jen asi 330 kilometrů. Pokud z Ostravy, jste tam za hodinku a je to asi 110 kilometrů. Vzhledem k tomu, že okruh vznikl z bývalého letiště, nečekejte na něm žádné záludnosti v podobě převýšení a klopených zatáček. Celkem nabídne 15 zatáček, 9 pravých a 6 levých. Nejdelší rovinka má 730 metrů. Některé zatáčky jsou velmi náročné, jiné krásně čitelné. Kolem všech jsou dostatečně široké únikové zóny, ve kterých můžete zachránit to, co se vám nepovedlo na trati. Okruh nabídne i řadu zajímavých technických pasáží, plně vybavené boxy a či speciální drenáž kolem celé trati, která se postará o to, aby na asfaltu i po velkém dešti nezůstávala stát voda.

Pokud už se vidíte na cestě za volnou zábavou, pak nejdříve navštivte stránky autodromu. Volné jízdy najdete pod jménem Open Track, a protože jsou na každé z nich místa velmi omezena, je potřeba se přihlásit dopředu a rovnou také zaplatit 490 zlotých, tedy asi 3 tisíce korun. Za to dostanete asi hodinu a půl na trati, ale k tomu si můžete připlatit za půjčení profesionální telemetrie nebo za instruktora, který s vámi bude pilovat stopu a závodní styl jízdy.

silesiaring polsko

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru