Dost bizarní výbuch SEATu Leon Cupra R museli řešit policisté v britském městě Halifax. Chvíli ale vůbec nevěděli, co jedou vlastně řešit. Věděli jen, že v centru vybouchlo auto. Po příjezdu na místo zjistili, že uprostřed silnice stojí značně zničený SEAT, jehož řidič a spousty přihlížejících postává kolem. Místo raději vyklidili a pak teprve začali zjišťovat, co se vlastně stalo.

Jaké bylo jejich překvapení, když jim majitel začal vyprávět, jak k výbuchu vlastně došlo. Nejdříve měl prý pocit, že to v autě dostatečně nevoní, tak v interiéru použil velké množství vůně ve spreji. Takové, jakou používáme spíše doma. Když si interiér dostatečně navoněl, dostal chuť na cigaretu. Zapalovat si ale v malém prostoru interiéru auta, kde jen několik sekund předtím nastříkal velkou spoustu aerosolu, se ukázalo jako fatální.

Srovnávací test: tři generace SEAT Leon Cupra – foto + video

Sprej má v sobě hořlavé látky, a protože ho v autě bylo opravdu hodně, po jediném škrtnutí zapalovače došlo k výbuchu. Rána to musela být obrovská, však se podívejte na auto. Policii to také potvrdili svědci z nedaleké restaurace. Auto přišlo o všechna okna a dokonce i o některé části karoserie. Vypadá jako po opravdu velké nehodě. Výbuch dokonce poničil několik oken domů v okolí.

Je to těžko uvěřitelné, ale nešťastník, který si to všechno způsobil, výbuch přežil. Dokonce se byl schopen dostat z auta, vypovědět vše policii a nepřišel ani o sluch. V nemocnici přeci jen skončil, ale brzy by měl být v pořádku.