Koupil MINI s vadným motorem a ve sklepě z něj postavil závodní simulátor

Autor: Anina Russová - Zdroj: carscoops.com - Foto: Brent Cheney / youtube.com - 20. 4. 2020


Stačí dobrý nápad, trocha štěstí, zručnosti a nějaké peníze, abyste si doma mohli postavit fantastický závodní simulátor, jaký vám budou závidět všichni kamarádi. A my s nimi. :) Tak to má Brent Cheney z Utahu, který všechny výše zmíněné podmínky splnil, a díky tomu nejspíš karanténu zvládá lépe než jiní.

Brenta už před časem napadlo, že by bylo prima mít ve sklepě závodní simulátor postavený z reálného auta. První plány počítaly s přestavbou BMW E36 M3, ale nakonec se mu do cesty dostal Mini Cooper S z roku 2005, ovšem s nefunkčním motorem. Auto ho stálo 1000 dolarů, tedy podle aktuálního kurzu asi 25 000 korun. To je nabídka, která shánění BMW hravě strčila do kapsy. Tím to ale všechno jen začalo.

Když auto dovezl domů, musel ho nejprve rozřezat, aby jej dostal do suterénu. Tam celé auto zase poskládal dohromady, přičemž ho rovnou notně upravil. Místo čelního okna nainstaloval 49palcový monitor, pod kapotu místo motoru dal výkonný herní počítač a do kufru zase vměstnal subwoofer. V interiér pak je šest reproduktorů Harman Kardon s prostorovým zvukem a několik bezdrátových nabíječek na mobily nebo stylové LED osvětlení.

Brent se pak pro magazín Carscoops.com pochlubil s tím, že celá stavba zabrala asi šest týdnů, respektive 40 hodin práce. Konečná cena za celou stavbu se vyšplhala na 6500 dolarů, tedy bezmála 163 000 korun. Včetně částky za auto. Není to možná levné, ale zato to má prostě styl!

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru