Kopecký na Korsické rallye bojuje o podium

Autor: Pavel Srp - 11. 5. 2012


Druhý den Korsické rally přinesl napínavou podívanou a změnu pořadí na předních příčkách. Do výsledků promluvilo odstoupení Bassa a defekt pneumatiky Mikkelsena, který přišel o vedoucí pozici z prvního dne a po druhé etapě figuruje na pátém místě. Jan Kopecký se z šesté příčky posunul během pátku na druhou příčku, 25 sekund za vedoucím Sordem.

Jan Kopecký hodnotí druhý den, poznamenaný velmi teplým počasím, pozitivně: „Dnešek byl pro nás velmi dobrý. Sváděli jsme skvělé souboje se soupeři a posun pořadím směrem vzhůru je před poslední etapou povzbudivý. Bude to však ještě hodně těžké, jezdci za námi na třetím a čtvrtém místě jsou v těsném závěsu.“

Páteční den byl logisticky nejnáročnějším z celé soutěže. Ranní servis v Calvi vystřídal přesun celého týmu a zázemí do města Corte. Po odjetí všech soutěžních kilometrů se opět veškeré zázemí soutěže přestěhovalo do další destinace v Macinaggiu na úplném severu ostrova. Tam bude soutěž v sobotu zakončena finální sobotní etapou, která čítá šest rychlostních zkoušek o celkové délce 136 kilometrů. Zkoušku číslo 10 a 14 vysílá přímým přenosem televizní stanice Eurosport.

[nggallery id=799]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru