Konečně pořádné Cars and Coffee. Umělec z kávy kreslí skvělé automobilové obrazy

Autor: Anina Russová - 21. 5. 2017


Akce s názvem Cars and Coffee, tedy volně přeloženo jako „kafe a káry“ asi znáte. Pořádají se po celém světě, naši maličkou zemičku nevyjímaje, a často na nich potkáte auta, jaká jinde ne. Jenomže spojení kávy a aut může mít ještě také zcela jiný význam. Jaký konkrétně? To ukáže rumunský umělec Adrian Mitu.

Adrian je nejen skvělým malířem, ale hlavně velkým milovníkem značky BMW. Tyhle své dvě vášně spojil do jedné a výsledkem jsou fantastické obrazy, které prostě budete chtít mít doma.

Obrazy jsou zasvěcené hlavně historii motorsportu BMW a jsou tak dobré, že u příležitosti oslavy 75 let BMW Motorsport budou jeho obrazy vystaveny Americe v jedné z velkých galerií. Adrina vycházel z fotek, obrazů i videozáběrů, které ho něčím uchvátily natolik, že nemohl odtrhnout oči. A pak je prostě namaloval.

Ptáte se, kde je ta káva a co s tím má společného. No, kromě toho, že Adrian asi dost kávy u práce vypil, tak také tento lahodný mok použil místo barev. Funguje to tak, že malíř nejdříve lehce načrtne obrysy auta. Pak už si jen hraje s různými odstíny kávové barvy. Aby obrazy byly co nejreálnější, doplní kávu několika tahy štětcem, který je namočený do reálné barvy. Ovšem Adrian pracuje jen se studenými odstíny. No, není to paráda? :)

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru