Říká vám něco název Volkswagen Typ 2 Kombi? Že ne? Ale! Pod tímhle názvem se schovává klasický a velmi oblíbený VW Typ 2 Microbus, který poprvé světlo světa spatřil v roce 1967 a na špičce prodejnosti se držel až do roku 1979, kdy se přestal vyrábět v Evropě. Stále zůstaly státy, kde výroba i nadále pokračovala. Například v Argentině až do roku 1986, v Mexiku dokonce do roku 1996 a v takové Brazílii se vyrábí dodnes. Právě pod jménem Kombi.

Ale i tam se nad touhle klasikou stahují mračna. Volkswagen oznámil, že na konci příštího roku chce ukončit i brazilskou výrobu. VW v Jižní Americe se totiž obává nálepky automobilky, která umí jen staré vozy. Vzhledem k oblíbenosti jak klasických busů, tak například i brouků, se není čemu divit. Ale i nové retropohledy do minulosti – třeba jako námi minulý týden testovaný Volkswagen Beetle, který se tvarově hodně vrací do minulosti a na jehož test se můžete těšit zítra večer – prozradí, že VW umí dobře i nová auta.

Volkswagen zatím nemluví o tom, co by mělo (a jestli vůbec něco) Kombi nahradit. V Jižní Americe jsou tyto vozy velmi oblíbené, a to nejen kvůli příznivé ceně. Vždyť všechny tyhle „staré“ vozy vypadají pořád vážně dobře.

-AR-