O tom, že se Maserati rozloučí s ikonickým modelem GranTurismo, se už nějakou dobu mluvilo. A právě teď ta chvíle nastává. Aby to loučení bylo pořádné a nepřehlédnutelné, vsadila automobilka u této rozlučkové edice na velmi speciální lakování. Je totiž tříbarevné a přechází z modré, přes černou až do bílé. A způsob navazování barev není vybrán jen tak pro legraci. Má totiž ukázat přechod značky Maserati do nové, elektrifikované éry.

Kromě barev a jejich provedení zaujme také fakt, že lakování kombinuje lesklou barvu na přední části auta a matnou na té zadní. Je to poprvé, co tento způsob lakování nějaká automobilka použila a něco nám říká, že to asi nebude naposledy. Výsledek je totiž opravdu hodně zajímavý. Maserati také přiznalo, že lakýrníci s tím měli velkou spoustu práce a už jen to, aby vymysleli správný postup, zabralo hodně dlouhou dobu.

Limitovaná edice dostala podoznačení Zéda a ani to není žádné náhodné jméno. V italském, konkrétně modenském dialektu je Zéda písmeno Z, což má dle Maserati symbolizovat fakt, že po každém konci následuje nový začátek.

Italská automobilka už oznámila, že v roce 2020 má v plánu ukázat nový sporťák vycházející z konceptu Alfieri. Krom toho modely GranTurismo a GranCabrio znovu probudí k životu. Půjde ale o elektromobily. V roce 2021 pak ukáže crossover, tedy malé SUV a novou generaci Quattroporte. V roce 2023 pak novou verzi Levante.