Koncept sportovní jachty Lexus získal cenu na mezinárodní přehlídce plavidel

Autor: Tisková zpráva - 14. 3. 2018


Jedinečný koncept sportovní jachty Lexus Sport Yacht získal na japonské mezinárodní přehlídce plavidel v Jokohamě speciální cenu „Plavidlo roku“. Po svém odhalení v lednu 2017 ohromil automobilový i jachtařský svět.

Šigeki Tomojama během přebírání ceny na japonské mezinárodní přehlídce plavidel oznámil, že prémiová jachta Lexus brzy vstoupí na světové trhy.

„Po úžasných zkušenostech s konstrukcí, výrobou a prezentací konceptu sportovní jachty Lexus v loňském roce jsme se rozhodli učinit další odvážný krok, kterým je výroba zbrusu nové větší jachty, vycházející z propracovaného charakteru konceptu, který doplňuje o vyšší míru pohodlí a prostoru,“ uvedl výkonný viceprezident společnosti Toyota Motor Corp., Šigeki Tomojama. „Prodeje v USA plánujeme spustit ve druhé polovině roku 2019, zatímco na japonském trhu by se jachta měla objevit na jaře 2020.“

Nová jachta staví na partnerské spolupráci se společností Marquis-Larson. Nově připravovaná sportovní motorová jachta typu flybridge o délce 65 stop bude mít pod palubou luxusní soukromé kajuty a společný prostor až pro 15 hostů.

On-line služby na bázi nové firemní platformy služeb mobility (MSPF) zajistí potřebné zabezpečení, integraci chytrých telefonů, dálkovou diagnostiku i údržbu.

Koncept Lexus Sport Yacht

Koncept sportovní jachty Lexus připravilo návrhářské oddělení Lexus Design s cílem zkoumat nové oblasti luxusního a aktivního životního stylu. Samotnou fyzickou podobu konceptu zkonstruovala divize Toyota Marine a průběžná ověřovací studie byla vyrobena v partnerské spolupráci se společností Marquis-Larson Boat Group ze skupiny Pulaski (Green Bay) v americkém státě Wisconsin.

Trup, vnitřní konstrukce a nástavba zakázkové sportovní motorové jachty s otevřenou palubou a délkou 42 stop byla vyrobena ručním pokládáním uhlíkové tkaniny s obsahem dvousložkové polyuretanové pryskyřice, přidávané napařováním ve vakuu. Koncept sportovní jachty Lexus poháněly dva benzínové motory 5,0 litru V8, původem z vysoce výkonné jednotky Lexus 2UR-GSE určené pro kupé Lexus RC F, sportovní sedan GS F a model LC 500, zde v modifikaci pro použití v námořních plavidlech.

Koncept sportovní jachty Lexus může posloužit k velmi rychlé a luxusní přepravě až osmi lidí, kteří mají k dispozici i high-tech multimediální zábavní systém a ručně vyráběné obklady ze dřeva a kůže.

Technické specifikace:

Divize Toyota Marine, založená roku 1990 a sídlící v Laguna Gamagori (japonská prefektura Aiči), je jedním z největších výrobců luxusních jachet v Japonsku. Produktová řada Ponam divize Toyota Marine zahrnuje sportovní rybářské čluny ze sklolaminátu o délce 26 až 30 stop a luxusní cestovní motorové jachty o délkách 31 a 35 stop s celosvařovaným trupem z hliníkové slitiny.

Divize Toyota Marine již v minulosti získala ocenění ‚Japonské plavidlo roku‘ za tyto modely:

  • 2016: Toyota Ponam-28V (luxusní sportovní motorová jachta)
  • 2014: Toyota Ponam-31 (užitková sportovní motorová jachta)
  • 2011: Toyota Ponam-35 (luxusní motorová jachta)
Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru