Koncept Lexus LF-LC oceněn v soutěži EyesOn Design Awards 2012

Autor: Pavel Srp - 13. 1. 2012


Na letošním mezinárodním autosalonu v Detroitu byl v rámci každoroční soutěže EyesOn Design Awards prohlášen Lexus LF-LC 2+2 Hybrid Sport Coupe za nejlepší vývojovou studii pro její futuristický design i vlastní dynamické představení.

V soutěži EyesOn Design Awards pořádané v rámci severoamerického mezinárodního autosalonu (NAIAS) 2012 se oceňuje nejzajímavější design modelů prezentovaných na NAIAS 2012.
Porotu tvoří přední severoameričtí i světoví odborníci na design zastupující výrobce automobilů, společně s významnými akademickými pracovníky v oboru návrhu dopravních prostředků a předními designéry z dalších oblastí. V rámci ocenění se hodnotí um a kreativita návrhářů v oblasti estetiky a inovací, implementace konceptu, funkčnost a podstata průmyslového designu. Ocenění se uděluje v kategorii vývojových studií i sériových vozů.

Sportovní kupé LF-LC s hybridním pohonem pocházející z firemního designového studia Calty (Newport Beach, stát Kalifornie) vzniklo výhradně jako designové cvičení. Na studio Calty se obrátilo japonské Lexus Center se zadáním vytvořit designový koncept budoucího sportovního kupé s hybridním pohonem. Tým se okamžitě pustil do práce. Pracovníci studia si dali za úkol předefinovat designový styl Lexusu za použití avantgardní krásy vyvolávající emoce a postavené na pokrokových technologiích, která by zůstala v hledáčku zájemců o prémiové automobily.

„Úkol navrhnout LF-LC byl pro Calty projekt z říše snů a postavili jsme jej na vzájemné spolupráci“, uvedl Kevin Hunter, prezident studia Calty. „Je pro nás ctí, že výsledky naší práce našly odezvu u kolegů z oboru, a získali jsme proto ocenění EyesOn za design.“

LF-LC je vyjádřením nového designového jazyka značky Lexus, který staví na smělé interpretaci charakteristické masky chladiče ve tvaru vřetene a typickém ztvárnění zadních partií. Skvostné křivky hladce navazují na muskulaturní hrany, čímž vzniká atraktivní kombinace linií, stínů a úhlů. Při pohledu z boku pak LF-LC zaujme svojí muskulaturní dynamickou siluetou, která na první pohled patří vozu pro ty, kteří rádi řídí. Křivky vozu akcentují jasný směr a pohyb.

„LF-LC zaujme nápadným designem a úchvatnou krásou,“ uvedl Mark Templin, viceprezident a generální manažer skupiny Lexus. „Tým pracovníků automobilky Lexus se do tohoto konceptu rychle zamiloval a moc nás těší, že stejného názoru jsou i kolegové z oboru. Zisk ocenění EyesOn Design Award je skvělým vstupem do roku, který bude pro Lexus podle všeho fantastický.“

[nggallery id=219]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru