Komentář: Klimatičtí aktivisté už překročili pomyslnou hranici. Blokovali sanitky, ale i elektrické formule a matku s dítětem

Autor: Anina Russová - Foto: Poslední generace - 27. 4. 2023


V poslední době mezi lidmi, politiky, ale i na sociálních sítích rezonuje jedno velké téma, kterým jsou klimatičtí aktivisté a jejich pochody, ničení památek a blokování silnic. V posledních dnech by se mi chtělo říct jediné. Už toho bylo moc a úřady by si měly velmi rychle uvědomit, že v rukavičkách se s nimi zacházet opravdu nedá. Už dávno nejde jen o aktivismus s dobrými úmysly. Jde o vydírání obyčejných lidí bez dostatečných argumentů a slušného chování.

Jen před několika málo dny jsem dala prostor skupině, která si říká Poslední generace. Jde o aktivisty, kteří pravidelně pořádají pochody po hlavních tazích Prahy, kdy blokují dopravu a tvrdí, že jim jde o dobro města, obyvatel a životního prostředí. Jakkoliv šlo o standardní otázky, reakce tiskové mluvčí byla arogantní a neprofesionální.

Stejně tak arogantní je i chování jak této skupiny, tak těch dalších, které „úřadují“ po celé Evropě. Důkazem budiž posledních pár dnů. O víkendu například tito „aktivisté“ narušili start Formule E, tedy elektrických monopostů. Také vám to nedává žádný smysl? Vždyť elektromobilita je to, po čem tito lidé tak prahnou!

Začátkem týdne se na twitteru objevila zpráva o skupině The Tire Extinguishers, která i v Česku vypouští pneumatiky velkým autům, nejčastěji SUV. Dělají to „srabácky“ za tmy, kdy nehrozí, že je majitel přistihne a ručně jim vysvětlí, že to se nedělá. V tomto případě se jim to povedlo na autě matky od malého nemocného dítěte. Gratulujeme k největší podlosti, jakou mohli udělat. Příště si mohou vybrat auto nějakého vozíčkáře, z toho jistě budou mít ještě lepší pocit.

A vrcholem byla skupina ekologických teroristů z Poslední generace, která zcela ochromila Berlín. Její členové se přilepili k silnici nejen ve městě, ale i na dálnicích kolem něj. Doprava velmi rychle zkolabovala a v kolonách, které kvůli lidem přilepeným k silnici vznikaly, bohužel zůstalo i několik sanitek spěchajících k pacientům. Němečtí policisté, v tomto případě jich do služby bylo povoláno na 500, rozdávali pokuty a aktivisty ze silnic dostávali i s kusy asfaltu.

Zástupci města Berlín se nechali slyšet, že toto chování je nepřijatelné a budou se aktivně bránit. Od tohoto teroristického útoku se navíc v konečném důsledku distancovaly jak jiné aktivistické skupiny, tak také strana Zelených. Hranice už byla překročena a čeho je moc, toho je příliš.

Ano, označuji tyto skupiny, především pak Poslední generaci a The Tire Extinguishers za teroristy. Označuji je také za arogantní hlupáky bez špetky rozumu. Jejich cílem je naštvat obyvatele měst. Nejde jim o ekologii, vzhledem k tomu, že létají po celém světě, včetně drahých dovolených, ekologie je jim úplně jedno. Jde o to rozeštvat, ničit a křičet. Jde o to, aby měli pozornost, protože jde většinou o ty, kteří by jinak nikdy žádnou neměli. Důvod? Neumí nic, čím by si ji v pozitivním smyslu mohli a měli zasloužit. Jsou v běžném životě neviditelní bez nějaké zajímavě vyhlížející budoucnosti. A tak křičí, ničí a kopou kolem sebe. A přitom je jim jedno, jestli ničí životy, auta, silnice nebo umělecká díla a památky.

Je otázkou času, než v někom bouchnou saze a další podobná blokáda skončí minimálně rozbitým nosem. Bude to dobře? Spíše ne. Bude to ale naprosto pochopitelné.

Štítky: , , , , ,

5 názorů na “Komentář: Klimatičtí aktivisté už překročili pomyslnou hranici. Blokovali sanitky, ale i elektrické formule a matku s dítětem”

  1. No u ty matky s nemocným dítětem by měly policisté už kvalifikovat jako trestní čin jenomže to by policisté nesměly být líný ono jednoduše je odchytavat lidi na ulicích ono vyšetřovat už neumí nic to už je jen ve filmech jako kobra 11

  2. Ctrnact dni tvrdou dvanacti hodinovou praci v kamenolomu, a je po aktivismu.Prace je pro tyto parazity nejvetsim trestem.

  3. Policie by je neměla chránit, ale naopak se snažit jim bránit v teroristické činnosti
    Zatknout odvézt k soudci a okamžitý rozsudek, případně odvézt na CPZ a návrh na vazbu.
    Pořád to pro ně bude lepší, než se dostat do rukou rozzuřených obyvatel, které tihle ekoteroristé bezdůvodně šikanují.

  4. Žádné slitování s nimi. Prostě i násilím je z té silnice dostat a třeba i ztrhané ruce ať mají.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru