Bridgestone chce vyrobit úplně nové kolo

Autor: Anina Russová - 12. 12. 2011


[singlepic id=1529 w=160 h=120 float=left]Víte, jak vypadaly pneumatiky před asi 100 lety? Myslím ty bez duše, bez vzduchu. Prostě jen kolo obalené čímsi. Fungovalo to jistě bez problému, jen o pohodlí se opravdu mluvit nedalo. Bridgestone ovšem v posledních dnech přišel s novinou. Ta se jmenuje Innovative Tire Structure a Bridgestone tvrdí, že tento prototyp je jen krůček od sériové výroby. Jeho princip není tak neznámý. Jak již bylo řečeno výše, nápad je více než sto let starý. A jak se říká –„staré koště dobře mete“.

Pneumatika bude tvořena speciální výplňí z „pletiva“ vyrobeného z termoplastické pryskyřice. Ty jsou velmi pružné, tudíž výrobce slibuje pohodlnou jízdu. Samotný běhoun je konstruován tak, aby jeho výměna byla nutná až při velkém mechanickém poškození nebo naprostém sjetí pláště. V dnešní době je jistě velké plus, že tyto „pneumatiky“ drží současnou populární zelenou linii. Znamená to, že každá část nového kola od Bridgestone je plně recyklovatelná.

Víceméně se stejným nápadem přišel před asi 6 lety Michelin. Ten představil koncept Tweel, ale nakonec od jakéhokoliv rozšíření odstoupil. Tak uvidíme, jak se v budoucnu bude dařit Bridgestone.

-AR-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru