Klasický lowrider Chevrolet Impala – video

Autor: Anina Russová - 22. 7. 2012


Tak se přiznám, že tohle video mě na ty necelé tři minuty doslova přikovalo k počítači. Je na něm totiž  luxusní Chevy Impala z dob, kdy se ještě auta dělala s vášní. Tenhle konkrétní kousek má v „rodném listě“ zaspán rok 1964.

Kromě naprosto dokonale provedené renovace proběhlo také několik úprav. Majitel namontoval vzduchový podvozek, aby Impala vypadala ještě o chlup lépe. Je mi jasné, že právě teď milovníci staré a originální americké klasiky možná ohrnují nos nebo článek rovnou zavírají, ale nejdříve se na video alespoň podívejte. Musíte uznat, že to autu prostě sluší!

A abych se tu jen nerozplývala nad videem, tak i pár technikálií. :) Impala se vyrábí už od roku 1960. Do první generace (kterou vidíte na videu) se montovaly čtyři motorizace: šestiválce o objemech 3,9 a 4,6 litru a osmiválce 5,7 a 6,7 litru. Poslední již osmá (!) generace se vyrábí od roku 2006 a v roce 2007 dokonce nahradila Chevrolet Monte Carlo v závodech Nascar.

Napiště nám do komentářů nebo na facebook, co si o téhle krásce myslíte, a jak se díváte na úpravy klasických (nejen amerických) vozů. Na vaše příspěvky se těšíme. :)

-AR-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru