Klasický Alpine A110 Berlinetta spolu s konceptem Renault Alpine A110-50 – video

Autor: Pavel Srp - 30. 6. 2012


Nástupce legendárního Alpine A110 Berlinetta ze šedesátých let minulého století už jen při stání na silnici vypadá agresivně a výkonně. Jmenuje se Renault Alpine A110-50. „Padesátka“ za označením modelu je jednoduše vysvětlitelná. Auto vzniklo jako oslava 50 let značky Alpine. Bohužel se stále jedná pouze o koncept. Zda půjde do výroby, a Renault tím oživí legendární značku Alpine, se nadále usilovně jedná.

Renault Alpine A110-50 stojí na platformě závodních Renaultů Mégane Trophy. Koncept tedy pohání zadní kola, na která jde síla čtyř set koňového uprostřed uloženého motoru V6. Na silnici se síla přenáší pomocí kol o průměru 21 palců obutých do pneumatik Michelin. U aut běžné pomocníky v podobě ABS, ESP a podobně tady budete hledat marně. Aby auto dokázalo bezpečně zastavit, nainstalovány má obrovské brzdy – vpředu šestipístky s kotouči 365 mm, vzadu čtyřpístky a 330 mm kotouč. Rychlosti můžete sázet pomocí šestistupňové sekvenční převodovky.

[nggallery id=1038]

Když si představíte, že auto má hmotnost pouhých 880 kg, musí vám být jasné, že půjde o stroj, na který je nutný již nějaký ten řidičský um. Jeho dynamické schopnosti budou ďábelské…

Včera však automobilka zveřejnila video, na kterém se spolu tato dvě auta prohání na silnicích a nutno podotknout, že jim to spolu moc sluší, co říkáte?

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru