KITT je na prodej, vlastnil ho i samotný David Hasselhoff

Od Pavel Srp | 3. 4. 2014 0

Pokud je vám kolem 30, určitě si vzpomenete na kultovní seriál z osmdesátých let minulého století, Knight Rider, v němž si v hlavní roli zahráli David Hasselhoff jako Michael Knight a KITT, což byl vlastně důkladně upravený Pontiac Trans Am. A právě KITT je teď na prodej!

Nejde však přímo o seriálového hrdinu, ale o přesnou repliku, kterou nechala postavit fanynka seriálu, Jennifer Catano, a následně ji věnovala Davidu Hasselhoffovi. Replika je na první pohled k nerozeznání od originálu, nechybí kompletně přepracovaný interiér včetně typického „volantu“ ani futuristický jezdící červený proužek v masce.

Pod kapotou není žádný chudáček, ale pořádný americký motor V8 o objemu 5,0 litru, který prostřednictvím automatické převodovky pohání zadní kola.

Pokud byste podobný skvost chtěli vlastnit, aukci najdete TADY. I když je již trochu použitý, i tak si připravte alespoň částku mezi 30 a 50 tisíci americkými dolary, toto rozpětí totiž prodejci očekávají. Aktuálně se částka pohybuje kolem 20 tisíc dolarů, ale aukce potrvá až do konce dubna. K tomu si ještě musíte přičíst cenu dopravy z aktuálního umístění v irském muzeu Museum of Style Icons.

A jen upozornění na závěr, pokud byste si tohle auto koupili, nebudete v České republice jediní