Kim DotCom („pan Megaupload“) dostal zpět 750 000 dolarů a několik aut + video z Nürburgringu

Autor: Pavel Srp - 30. 4. 2012


Zakladateli serveru MegaUpload.com, Kimu Dotcomovi, bude muset být vrácen zabavený majetek za téměř 750 tisíc dolarů. Rozhodl o tom Nejvyšší soud na Novém Zélandu. Jde o bankovní účet, na kterém je cca 301 tisíc dolarů, jeho Mercedes-Benz G55 AMG s poznávací značkou ‚Police‘, Toyotu Vellfire a další. Tato částka je jen zlomek toho, co v úschově úředníků ještě zbývá.

Při lednové velké akci bylo obstaveno na 64 bankovních účtů, několik účtů PayPal a mnoho movitého majetku včetně asi 30 aut. Celkem to dělalo 1 175 milionů dolarů. Zabaven byl majetek společností Megaupload Ltd., Vestor Ltd. a lidí Finna Batato, Juliuse Bencko, Svena Echternacha, Mathiase Ortmanna, Andruse Nomma a Brama Van Der Kolka.

Většina prostředků bude použita na úhradu soudních poplatků na Novém Zélandu a ve Spojených státech, kam by mšl být Kim DotCom výdán. Slyšení o vydání je naplánováno na září. Není jisté, jestli Kim bude do USA vydán, protože jeho tým právníků se snaží o to, aby nebyl.

Ještě předtím, než Kimovi byla všechna jeho auta zabavena, natočil s partnerem Finnem Batatem toto velmi zajímavé video. Video se točilo na světoznámém německém závodním okruhu Nürburgring a účinkují v něm Kimovy tři Mercedesy-Benz AMG CLK DTM a jako řidiči v nich jezdí právě Kim DotCom, Finn Batato a dokonce pilot Formule 1, Kimi Räikkönen.

Na videu můžeme vidět celé jedno kolo severní smyčky, ale natočit a sestříhat ho trvalo 20 kol natáčení…

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru