Netrvalo to ani tak dlouho, pouze pár hodin a Kia reagovala na únik oficiálních fotografií tím, že zveřejnila další, tentokrát už opravdu oficiální fotky (i když pořád chybí fotka zádi) a první informace o svých rychlých novinkách v podobě modelů pro_cee’d GT a cee’d GT. Oba modely oslaví světovou premiéru 5. března na ženevském autosalonu.

Obě novinky, navržené v Evropě pod vedením prezidenta a šéfdesignera Petera Schreyera, mají odvážný sportovní vzhled, světlomety LED pro denní svícení, dvojité koncovky výfuku, 18“ kola z lehké slitiny a přitažlivé červené brzdové třmeny.

Nový zážehový motor 1.6 GDI přeplňovaný turbodmychadlem nabídne výkon 150 kW/204 koní a točivý moment 265 Nm. Přenos hnací síly na přední kola zajistí šestistupňová mechanická převodovka. Kia pro_cee’d GT a cee’d GT zvládnou akceleraci z 0 na 100 km/h za 7,9 sekundy. Na to, jak budou opravdu jezdit, si budeme muset ještě počkat. Podle slov jednoho novináře, který už s pro_cee’dem GT jezdil to prý vůbec není špatné…

Výroba nejnovějších členů rodiny cee’d bude zahájena v žilinském závodě Kia na Slovensku v polovině května a od poloviny roku se začnou prodávat na evropských trzích. Ceny a výbava budou zveřejněny před uvedením na trh.

Tisková zpráva/-PS-