Kia získala dvě nejvyšší ocenění za Picanto a Rio v soutěži red dot design 2012

Autor: Pavel Srp - 15. 3. 2012


Pětidveřové verze modelů Kia Picanto a Rio zvítězily v kategorii ´produktový design´ mezinárodně uznávané ankety ´red dot´, do které se pro rok 2012 zapsalo 1 800 výrobců z 58 zemí a přihlásili celkem více než 4 500 produktů z různých odvětví.

Mezinárodní porota složená z vysoce respektovaných odborníků v oboru designu podrobila přihlášené výrobky detailnímu zkoumání a testování. Hodnotila se mimo jiné i míra inovace, funkčnost, ergonomie, ekologická kompatibilita a intuitivnost ovládání.

Tato dvě poslední vítězství znamenají pro značku Kia dovršení počtu šesti ocenění red dot, přičemž první cenu si v roce 2009 odvezl z mezinárodního klání městský crossover Soul. Další ocenění získalo v roce 2010 kompaktní MPV Kia Venga. V loňském roce to pak bylo jak kompaktní SUV Sportage, tak i atraktivní sedan Kia Optima, který právě přichází na český trh.

Kia Optima byla zároveň poctěna titulem „best of the best ´ – nejvyšším oceněním red dot, kterým porota vyznamenává ty nejlepší produkty z dané kategorie.

„Jsme velmi hrdí na další ocenění red dot pro Picanto a Rio,“ komentuje úspěchy značky její šéfdesigner Peter Schreyer. „Znamenají velkou poctu pro celý náš globální vývojový tým, protože oba vozy jsou plodem společné práce všech tří designových center Kia. Mám ohromnou radost, že spolupráce našich týmů v Koreji, Evropě a Americe je kreativní a tolik úspěšná „.

[nggallery id=522]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru