Koncepty se vyrábějí pouze ze dvou důvodů – prvním z nich je přebytek peněz a chuť automobilky ukázat, co vše by mohla vytvořit, kdyby ovšem chtěla. A druhý důvod je představit světu něco, co se opravdu chystá. A ten se také týká automobilky Kia, která si pro autosalon v Ženevě připravila koncept s názvem Provo. A nutno říct, že je to hodně povedený koncept.

Vím, že koncepty jsou tu od toho, aby si designéři mohli popustit uzdu fantazii a nekrotit svoji tužku, a že málokdy zůstanou tvary alespoň podobné původnímu návrhu, ale v tomto případě bych se přimlouvala za to, aby šéfové automobilky Kia nechali co nejvíce z konceptu také do produkčního vozu.

Na první pohled hodně zaujme přední nárazník, který vypadá, že žere minimálně patníky u silnice, skvěle působí dost přimračená přední světla a ta zadní svým designem skvěle drží krok. Celé auto je tak trochu mix Hyundai Veloster, MINI a Nissanu Juke. Ale rozhodně zajímavě pojatý mix. Pokud nosíte brýle a sednete bez nich do interiéru, nejspíš budete mít pocit, že sedíte v Audi. 🙂 Ano je to taková splácanina, ale mně se to líbí.

Nechme se překvapit, jak Kia s tímhle konceptem naloží , ale myslím si, že by se sportovnější vůz v portfoliu automobilky rozhodně neztratil (Kia pro_ceed je málo…). A podobně PROVOkativní design by mu sedl!

-AR-