kia_rio-nove_logo

Do České republiky dorazily první vozy značky Kia se zcela novým logem, které automobilka představila na začátku letošního roku. Logo, které připomíná ručně psaný podpis a které ztělesňuje nové hodnoty a cíle značky, nahrazuje původní oválné logo, se kterým se zákazníci Kia setkávali téměř třicet let, od roku 1994.

První vozy, které do České republiky logo přivezly, jsou modely Kia Rio a Kia Stonic v modelovém provedení 2022 (MY22). První zákaznické vozy budou k převzetí do konce července.

Přečtěte si také:  Kia odhaluje nové logo. Brzy představí i novou strategii

Už v průběhu 3. čtvrtletí se k modelům Rio a Stonic přidá očekávaná modernizace bestselleru Ceed v provedení Hatchback, Sportswagon a ProCeed (XCeed bude představen ve 2022). Během 4. čtvrtletí bude následovat téměř celá modelová řada Kia v modelovém provedení 2022, včetně revolučního elektromobilu Kia EV6, který jako první používá novou podvozkovou platformu E-GMP určenou pro elektromobily značky Kia a na němž mohli zákazníci spatřit nové logo vůbec poprvé. Poslední model, který na české silnice přiveze nové logo, bude 5. generace SUV Sportage. Evropská verze populárního modelu se veřejnosti představí v září. Zahájení prodeje se očekává na přelomu roku.

kia_stonic-nove_logo-interier

„V průběhu letošního a na přelomu příštího roku tak na českém trhu vizuálně zakončíme transformaci značky Kia, kterou jsme představili v lednu 2021. Díky tomu, že nejprodávanější modely získají nové logo ještě během 3. čtvrtletí, budou moci lidé do konce roku potkat na českých silnicích tisíce vozů se zcela novým logem,“ říká Kateřina Vaňková, tisková mluvčí společnosti Kia Czech.

Přidat komentář