ark-performance-kia-stinger-tuning- (7)

Kia Stinger je s námi jen dva roky, nestihla se nám tak zatím okoukat. I přesto, že sériová verze se mi líbí, tahle upravená je snad ještě lepší. Stinger je poměrně placaté auto, ale tohle je ještě o fous placatější, dostalo totiž rozšiřovací bodykit.

Tohle auto má na svědomí americká společnost Ark Performance. Na sériový sedan nainstalovali rozšiřovací bodykit s názvem Legato. Ten obsahuje nástavce blatníků, prahů, spojler pod přední nárazník, křídlo, ale i jinou kapotu. Za celý kit byste zaplatili 4350 dolarů, ale je možné si jednotlivé části koupit i zvlášť. Pokud byste chtěli jen přední a zadní rozšiřovací nástavce blatníků, pak byste za ně dali 998 dolarů za přední a 1360 dolarů za zadní. Za laminátovou kapotu chce úpravce 929 dolarů a za křídlo 529 dolarů.

Sériová kola by se v rozšířených blatnících ztrácela. Nově jsou tu tak větší a širší 20″ disky. Aby bezchybně lícovaly s blatníky, byla světlá výška upravena novým výškově stavitelným podvozkem. Možná už to vzadu je moc… Anebo ne?

Drobné změny se dotkly i interiéru, který je nově čalouněn červenou kůží s černým prošíváním. Aby na palubě byla perfektní atmosféra, bylo vylepšena i audiosoustava, která je nyní výkonnější a kvalitnější. Blíže však jednotlivé komponenty specifikovány nebyly.