test-2021-kia_ceed_sw-15_t-gdi- (11)

Kia bude pomáhat s vyčištěním oceánů od plastů

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: Kia - Foto: Matěj Skalický - 3. 5. 2022


Kia a nezisková organizace The Ocean Cleanup formálně zahájily spolupráci v boji proti plastům zamořujícím hlavní vodní cesty světa. Toto partnerství má velký význam, protože se jedná o klíčovou iniciativu společnosti Kia, která se chce stát ʻposkytovatelem řešení v oblasti udržitelné mobilityʼ a usiluje o dosažení uhlíkové neutrality do roku 2045.

V rámci partnerství Kia podpoří The Ocean Cleanup ve snaze očistit oceány od plastového odpadu a zajistit materiál pro vybudování zařízení ‘Interceptor Original’, které bude zachycovat plasty v řekách dříve, než doplují do oceánu. Kia poskytne organizaci The Ocean Cleanup finanční podporu, která umožní iniciovat projekty na vyčištění řek a oceánů, a vytvoří nový systém cirkulace zdrojů využívající některé z plastů vyzdvižených z oceánů a jejich zapojení do procesů v rámci výrobního a produktového řetězce společnosti Kia.

Přečtěte si také:  Kia získala první akreditaci pro měření emisí automobilů vyrobených v EU

Ho Sung Song, prezident a CEO společnosti Kia, a Boyan Slat, zakladatel a CEO organizace The Ocean Cleanup, se k slavnostnímu podpisu sešli 27. dubna v sídle společnosti Kia v Soulu, kde oficiálně stvrdili globální partnerství mezi společností Kia a organizací The Ocean Cleanup. Dohoda odstartuje sedmiletou spolupráci, v jejímž rámci se obě organizace zaměří na inovativní způsoby recyklace pro podporu udržitelnější budoucnosti.

Ho Sung Song, prezident a CEO společnosti Kia, prohlásil: „Klíčem k vizi společnosti Kia pro udržitelnější budoucnost není jen změna výrobků a oblastí služeb, ale také reálná pozitivní změna pro planetu. Kia bude i nadále činit inspirující kroky formou otevřených partnerství s různými protějšky nabízejícími inovativní technologie a myšlenky, jako je například právě The Ocean Cleanup“.

Kolínská továrna TPCA bude vyrábět Toyotu Yaris

The Ocean Cleanup je nezisková organizace se sídlem v Nizozemsku, která vyvíjí a testuje technologie zaměřené na vyčištění světových oceánů od plastů jejich zachycením již v korytech řek a také odstraněním odpadů, které se již do oceánů dostaly. Pro čištění oceánů The Ocean Cleanup vyvíjí velkokapacitní systémy umožňující efektivní koncentraci plastů a jejich periodické odstraňování. Aby zamezila dalšímu přísunu plastového odpadu, vyvinula organizace The Ocean Cleanup řešení Interceptor určené k zachycení a vyzdvižení plastů z koryt řek ještě před tím, než doplují do oceánů.

Přečtěte si také:  Sériová Kia EV9 má delší dojezd i nižší spotřebu. Všechny verze ujedou přes 500 km

Kia bude The Ocean Cleanup podporovat po dobu sedmi let jako její oficiální globální partner formou finanční a věcné podpory aktivit směřujících k vyčištění oceánů a výstavbou různých zařízení pro čištění řek – takzvaných ‘Interceptor Solutions’ – technologických řešení vyvinutých organizací The Ocean Cleanup. Kia dále poskytne čtyři elektromobily, jeden EV6 a tři e-Niro, které budou sloužit potřebám sídla organizace v Nizozemsku. Za to The Ocean Cleanup dodá společnosti Kia množství sebraných plastů, které bude možné recyklovat, a podělí se o výsledky svého výzkumu a relevantní data týkající se eliminace plastových odpadů.

Boyan Slat, zakladatel a CEO organizace The Ocean Cleanup, doplňuje: „Plasty nejsou v zásadě špatný materiál, musíme je však využívat odpovědně. My ukazujeme, jak lze odpad přeměnit v řešení pomocí aplikací, které pomohou vyčistit oceány a zároveň – společně s naším partnerem Kia – předložit důkaz, že recyklovaný plast je možné udržitelným způsobem využít. Doufám, že inspirujeme i další, kteří budou usilovat o totéž. Tato spolupráce je dalším krokem v naší snaze zajistit, aby odpad, který vylovíme z vody, neskončil opět v přírodě, a přitom využívat jeho hodnoty k další podpoře našich ekologických projektů.“

Kia-The_Ocean_Cleanup
Kia poskytne finanční podporu a věcné plnění pro aktivity v oceánech a pro výstavbu zařízení pro čištění řek ‘Interceptor Original’ | Foto: Kia

Toto partnerství je jedním z klíčových strategií v rámci firemní vize společnosti Kia zaměřené na budování udržitelné budoucnosti pro mobilitu. Kia plánuje zvýšit do roku 2030 podíl recyklovaných plastů ve výrobě o 20 procent a očekává další přispění k ochraně klimatu zavedením a aktivací ‘férové recyklace’ pro minimalizaci dopadu likvidace vozidel na životní prostředí.

Přečtěte si také:  Nejspolehlivější značkou je prý Lexus, nejlepším novým autem Kia EV6 a nejlepším autem na dlouhé trasy Tesla Model 3

Kia zahrnula své závazky do kroků směřujících k udržitelnější budoucnosti prezentací nové generace modelu Niro na výstavě Seoul Mobility Show 21, která proběhla 25. listopadu 2021 v korejském Soulu. Nová Kia Niro využívá udržitelné materiály vyrobené z recyklovaných tapet, eukalyptových listů a barev na vodní bázi pro minimalizaci dopadu na životní prostředí a omezení odpadů. Kia plánuje neustále rozšiřovat portfolio svých ekologických materiálů ve svých automobilech, včetně záměru nahradit v budoucnu ve všech svých vozidlech veškeré zvířecí kůže.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *