polizei-rakousko-skoda_octavia

Když v Rakousku překročíte rychlost, můžete přijít o auto. Policie vám jej může zabavit

Autor: Anina Russová - Zdroj: Ministryně dopravy Leonore Gewessler - Ilustrační foto: Wikimedia Commons - Nxr-at - Own work, CC BY-SA 4.0, Odkaz - 6. 12. 2022


O příliš vysoké rychlosti řidičů se často mluví v souvislosti s nebezpečností a ohrožováním ostatních účastníků provozu. Některé státy řidiče trestají pokutami či zabavením řidičáku, jiné, jako Rakousko, hodlají zabavovat rovnou přímo auta.

Tento návrh přednesla rakouská ministryně dopravy Leonore Gewessler, která o něm informovala na svém twitterovém účtu. Podle ní překračování rychlosti ohrožuje životy lidí a jak vláda už během loňského roku varovala, takové chování je nepřípustné a musí být tvrdě trestáno. Jedním z těch trestů by mělo být mimo jiné i dvoutýdenní zabavení auta. To by se mělo týkat těch řidičů, kteří překročí v obci rychlost o 60 km/h a mimo obec o 70 km/h. Zdůraznila, že právě v těchto rychlostech je auto fakticky zbraní a vláda proto řeší, jak tuto zbraň dostat ze silnic.

Přečtěte si také:  Podvodné e-shopy na dálniční známky jsou i v zahraničí. Ministerstvo dopravy radí, jak nenaletět

„Pro tak extrémní jízdu neexistuje žádná omluva nebo pochopení. Každý, kdo vědomě riskuje lidské životy, musí počítat s přísnými následky. Pokud tyto sankce nebudou dost účinné, může se stát, že v budoucnu budeme tato vozidla dražit,“ napsala v twitterovém prohlášení.

Nové nařízení, pokud bude schváleno, bude v platnosti nejspíš už od poloviny příštího roku.

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


1 názor na “Když v Rakousku překročíte rychlost, můžete přijít o auto. Policie vám jej může zabavit”

  1. Dobře ale o kolik překročim tuto rychlost stūjme nohama na zemi a trošku buďme lidé, co znám nebo jel sem přes tuto zemi chovají se policisté k cizím občanům jak
    A .H. a to sem jel o 3 km rychleji a znám kluki co na to byli skoro stejně, chtějí ať jezdime do Rakouska třeba lyžovat a potom vymýšlejí pokuty nerozim jim a asi nikdy nebudu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *