Kazašký automechanik si postavil zvláštní repliku Rolls-Royce Phantom

Autor: Anina Russová - 11. 8. 2014


I když se s všemožnými přestavbami potkáváme poměrně často, čas od času se najde taková, která prostě předčí všechny ty ostatní. Jako ta dnešní.

Přeneseme se na chvilku do Kazachstánu, konkrétně do regionu Karaganda, kde žije mladý automechanik Ruslan Mukanov. Nenechte se zmýlit, začíná to sice jako pohádka, pokračování má tenhle příběh ale lehce horrorové.

Ruslan od mládi miloval vozy Rolls-Royce. Nic nepochopitelného, i my jsme jejich velkými obdivovateli. Ale sám moc dobře věděl, že na Phantoma, který se mu líbil ze všeho nejvíc, si nejspíše nikdy nevyděl. Rozhodl se tedy, že si ho postaví. Vystudoval obor automechanik a už během studií si pořídil postarší Mercedes-Benz 190E. Jak šel čas, zjistil, že si vlastně takového Rollse může nějak postavit. Jako základ mu tak posloužil jeho Mercedes, který byste ve výsledé přestavbě hledali jen těžko.

Ruslan za celkovou sumu přibližně tří tisíc dolarů postavil takový hybrid mezi Rollsem a Mercedesem. Výkon je to na místní poměry jistě obdivuhodný, ale nemohu se zbavit dojmu, že takovým aristokratickým legendám se prostě tohle nedělá. Kdyby býval zůstal u 190E, kterou by měl v top stavu, asi by udělal lépe.

Každopádně na fotkách si můžete prohlédnout jeho práci a sami zhodnotit, jak se mu to povedlo. Jen nechápu, proč když je takový fanda a milovník Rollsů, se alespoň nepokusil o výrobu nějaké repliky krásné Emily. Místo ní si na kapotu totiž v klidu umístil něco, co připomíná německou orlici. Za to a za ta šílená chromá kola by zasloužil pár ran rákoskou přes zadek.

Každopádně ve své domovině je z něj díky jeho práci celebrita. Lidé si ho najímají na svatby a dokonce se objevil na billboardech propagujícíh nějakou místní vodku. No, co dodat…

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru