Kardinál Dominik Duka převzal novou Škodu Superb

Autor: Tisková zpráva - 3. 7. 2015


Arcibiskup pražský a primas český Dominik kardinál Duka se stává dalším významným představitelem veřejného života, který přesedá do nového vozu ŠKODA Superb. Na Arcibiskupství pražském slavnostně převzal vlajkovou loď mladoboleslavské automobilky, které vzápětí požehnal.

kardinal-dominik-duka-skoda-superb-01

Jeho Eminence Dominik kardinál Duka má tradičně vřelý vztah k automobilům mladoboleslavské značky, od nástupu na svatovojtěšský stolec mu v úřadě sloužila ŠKODA Superb předchozí generace. „Jsem potěšen, že mohu i nadále využívat služeb vozu domácí provenience. Předchozí Superb byl velmi prostorným, spolehlivým a pohodlným automobilem, který mi přirostl k srdci. Věřím, že ten nový bude ještě lepší,“ řekl u příležitosti převzetí vozu kardinál Duka. Kardinál při slavnostním předání nový vůz posvětil a pronesl žehnací modlitbu.

„Naplňuje nás hrdostí, že jedním z uživatelů nového modelu ŠKODA Superb je nejvyšší představitel katolické církve,“ uvedl při slavnostním předání Miroslav Bláha, vedoucí prodeje ŠKODA AUTO Česká republika.

kardinal-dominik-duka-skoda-superb-03

Novou limuzínu pražského arcibiskupa pohání nejvýkonnější z palety pohonných jednotek modelu Superb, motor 2,0 TSI 206 kW v kombinaci se šestistupňovou převodovkou DSG a pohonem všech kol prostřednictvím spojky Haldex páté generace. S působivým točivým momentem 350 Nm dostupným v rozsahu od 1 700 do 5 600 ot./min, zrychluje Superb z 0 na 100 km/h za pouhých 5,8 s a dosahuje maximální rychlosti 250 km/h. Interiér je vyveden v hnědé kůži, exteriér v černé barvě Magic s perleťovým efektem. Superb v provedení L&K je vybaven nejmodernějšími bezpečnostními a komfortními prvky a držákem arcibiskupské standarty, jeho Eminence může využívat například vysokorychlostního internetového připojení během jízdy. Špičkový komfort odpružení a vysokou úroveň aktivní bezpečnosti zajišťuje adaptivní podvozek DCC s možností volby jízdního režimu, kterým je nový Superb vybaven jako první vůz značky ŠKODA v historii. Tyto přednosti nyní kromě prezidenta České republiky Miloše Zemana ocení rovněž Jeho Eminence Dominik kardinál Duka.

kardinal-dominik-duka-skoda-superb-02

Nejlepší možnou ochranu posádky zajišťuje v součinnosti s tuhou karoserií a cíleně optimalizovanými deformačními zónami také devět airbagů. Ke zvýšení aktivní bezpečnosti přispívá nová modulární platforma MQB-B, která má zásluhu na vynikající stabilitě podvozku. ŠKODA Superb znovu potvrdila svou příslušnost k elitě v nedávných nárazových testech Euro NCAP, v nichž dle nové zpřísněné metodiky získala plný počet 5 hvězd.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru