verve-office-dublin-citroen-ds-11

Kanceláře VERVE ukrývají nejen počítače, ale také Citroën DS

Autor: Pavel Srp - 24. 6. 2014


Pod pojmem kancelář si dnes již nepředstavujte stůl, židli a pár polic s dokumenty. V kanceláři se totiž dnes dá najít nejen nábytek vytvořený z částí automobilů, ale třeba i automobil samotný. Tímto stylem na to šla irská komunikační společnost VERVE a její kancelářské prostory se proměnily k nepoznání díky architektovi Gerrymu Cahillovi a kreativci Johnu O’Shaughnessymu. Jako blázen do aut to úplně chápu a práci zaměstnancům v takovém prostředí skoro až závidím…

Nový kancelářský prostor se našel v bývalé továrně v irském Dublinu. Ačkoliv byla továrna postavena v 20. století, i tak si přestavba na kanceláře vyžádala nejen spoustu peněz, ale zejména spoustu času. Od prvního „okopnutí omítky“ až po finální podobu to trvalo dva a půl roku.

Výsledkem je však takové pracovní prostředí, kterému dominuje motto společnosti „We are live“ hned při vstupu do budovy, že musí být radost do práce chodit. Vše korunuje perfektní černý Citroën DS z roku 1973 ve vstupním foyer hned naproti schodišti vedoucímu do horních kanceláří.

Zajímavostí je, že ačkoliv auto zvenku vypadá normálně, interiér designéři přepracovali na jednací prostor pro čtyři osoby, přední sedadla jsou otočena čelem k těm zadním. Toto auto si původně ke svým 30. narozeninám koupil přímo ředitel společnosti, ale díky tomu, že měl tři děti, auto stále jen smutně postávalo v garáži.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek