Kalendář Pirelli 2016: trochu jinak, trochu nuda – foto + video

Autor: Anina Russová - 30. 11. 2015


Každoročně připravuje společnost Pirelli hodně sexy kalendář plný top modelek, který má většinou na svědomí nějaký hodně zavedený fotograf. V loňském roce fotil Steven Meisel a modelky pózovaly především v latexu. To je kalendář, jak ho známe a milujeme.

V letošním roce ale dochází k malé změně, která se věrným fanouškům asi moc líbit nebude. Před nedávnem oznámil slavný Playboy, že končí s nahotou, a dnes se přesně na tuto notu naladilo i Pirelli. Nový kalendář bude plný slavných, schopných a silných žen, které ovšem zůstanou oblečené a více než jejich tělo bude většinu lidí zajímat jejich život a zkušenosti. Nečekejte Adrianu Limu nebo Isabelu Fontanu, tentokrát se vám představí Yoko Ono, legendární zpěvačka Patti Smith, tenistka Serena Williams, sociální kritička Fan Lebowitz, novinářka a feministka Tavi Gevinson, americká obchodnice Mellody Hobson nebo třeba čínská herečka Sina Weibo. Modelky bude zastupovat pouze Natalia Vodianova. Z působivých exteriérů se focení tentokrát přemístilo do ateliéru a vznik kalendáře si vzala na starost Annie Leibovitz.

Přiznáváme, že se nám moc nelíbí, kam tenhle svět spěje. Jen aby se nerozčílilo pár šílených aktivistů, se ruší i výstavy. A když už ani Playboy nebo kalendář Pirelli není, co býval, je na tomhle světě zase o něco genderově rovnoprávněji, ale o to smutněji. Jaký je váš názor? Je ženská nahota zachycená na vkusné a sexy fotografii už prostě nepřípustná?

Zdroj: harpersbazaar.com

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru