Kalašnikov už nevyrábí jen samopaly, ale nově chce konkurovat Tesle. Vyrobil svůj první elektromobil

Autor: Anina Russová -   26. 8. 2018


Rusko je prostě styl života a když Vladimir Vladimirovič Putin řekne, že chce vlastní a schopnou automobilku, stane se tak. Tak nějak to nejspíš bylo s přeformátováním ruského zbrojařského koncernu Kalašnikov na výrobu aut. A nejde o vtip, firma už dokonce představila první prototyp.

A rovnou se pokusí o elektromobil, který je dle zástupců značky automobilovou budoucností. Koncept dostal označení CV-1 a představen byl na ruském vojenském fóru Armija 2018, který probíhalo nedaleko Moskvy. Agentura Tass, která informaci o chystaném elektromobilu přinesla, tvrdí, že novinka bude mít elektromotor o výkonu 220 kW, přičemž dojezd má být až 350 kilometrů. Zrychlení z 0 na 100 km/h by měl nový elektromobil vcelku slušných 6 sekund.

Podle šéfů koncernu by se CV-1, respektive to, co z něj zůstane v sériové výrobě, mělo minimálně rovnat americké automobilce Tesla Motors, která je jedničkou v produkci elektromobilů. Jestli tomu tak bude, ukáže až čas. My si ovšem myslíme, že pár měsíců po ruském elektromobilu mimo Rusko neštěkne ani pes… Co si o tom myslíte vy?

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *