juke-r-street-driving-show-22

JUKE-R STREET DRIVING SHOW 2012 Praha – foto + video

Autor: Pavel Srp - Zdroj: - Foto: - 31. 5. 2012


Ve středu 30.května 2012 se na parkovišti u pražské O2 Areny konala akce, kterou by nám mnoho sousedních zemí (i když se do některých také podívá) mohlo závidět. Po improvizované závodní dráze na parkovišti se proháněl rychlý a zběsilý Nissan Juke-R. Opakování je matka moudrosti, takže si zjednodušeně povíme, o co jde. V Nissanu vzali Nissan GT-R, sundali z něj karoserii a postavili na něj karoserii uličnického Nissanu Juke. Parametry jsou: motor V6 o objemu 3,8 litru, dvě turba, výkon 485 koní, zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy. Na světě jsou zatím vyrobeny pouze dva kusy – jeden s pravostranným a druhý s levostranným řízením. Vzhledem k obrovskému zájmu však automobilka Nissan nedávno uvedla, že Nissan Juke-R se bude vyrábět.

Už na první pohled vypadá Juke-R drsně. Široko rozkročený a hodně nízký postoj, velká kola ukrývající ještě větší brzdy Brembo a v interiéru závodní sedačky a šestibodové pásy… To nevypadá jako uličnický crossover do města, ale spíše jako závodní náčiní. Celek pak dotváří matná černá barva karoserie.

Pražská JUKE-R STREET DRIVING SHOW 2012 oficálně začala v 17°°. Moderování se ujal zkušený moderátor a milovník aut, Leoš Mareš, který za doprovodu zvuku motoru, pískání pneumatik a skřípění brzd, bavil početné přítomné publikum. Pro diváky byl připraven i další doprovodný program v podobě vystoupení „cheerleaders“ ze skupiny Tigers, kaskadérské show na motocyklu nebo hořící kaskadér z Double Teamu, kteří točili pro film Kajínek nebo seriál Expozitura. Nechyběla ani ukázka toho, co všechno se dá dělat s footbagem (jinak známým také jako huckysack nebo „hakysák“).

Měl jsem tu čest se v autě na místě spolujezdce svézt. Nasadil jsem si helmu, do závodních sedaček OMP jsem se „pohodlně“ usadil a nechal jsem se připoutat do šestibodových pásů. Hotovo! Teď už nic nebrání tomu, abychom se vydali na „závod“ trvající cca jednu minutu. Auto se chová skoro jako závoďák, extrémní zrychlení, supervýkonné brzdy.. Zážitek dotvářel řidič Mike Collins, který seděl jako při běžné jízdě po silnici a auto po dráze vodil s přesně takovou lehkostí…

Mike s autem připravenou trať projížděl s takovou dravostí, že jsem občas měl pocit, že se do bran mezi silnicí a parkovištěm snad ani nemůže vejít. Co by se asi stalo, kdyby auto za 430 tisíc € zničil…?

Pokud jste se na akci nedostali, nesmutněte. Máte šanci například 6.června v Bratislavě. Ale už dost řečí, pojďte se podívat, jak to probíhalo včera v Praze… ;)

Video:

A staraly se o nás i pěkné hostesky…

-PS-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru