Jste v Praze v karanténě a nechcete si nechat ujít volby? Magistrát připravil speciální drive-in volební místa, kam přijedete autem

Autor: Anina Russová - Zdroj: praha.eu - Foto: Wikimedia - 22. 9. 2020


Současná doba koronavirová přináší celou řadu komplikací. Jednou z nich je třeba nutnost dodržovat hygienou nařízenou karanténu. Krom toho, že prakticky nesmíte mezi lidi, to také znamená, že ti, kteří jsou, nebo v nejbližších dnech budou v karanténě, mohou mít problém dostavit se k volebním urnám. Volby do Senátu Parlamentu České republiky se v Praze uskuteční ve dnech 2. a 3. října a v případě druhého kola ve dnech 9. a 10. října 2020. Pokud budou tyto termíny kolidovat právě s vaší případnou karanténou, nemusíte se bát, že o možnost volit přijdete. Magistrát vymyslel speciální volební místa, kde můžete volit ze svého auta.

Takzvaná drive-in volební stanoviště budou k dispozici na parkovišti na Letné pro volební obvody č. 27 (Praha 1) a č. 21 (Praha 5). Další pak bude připraveno na parkovišti za Poliklinikou Prosek pro volební obvod č. 24 (Praha 9).

Vymyšleno to je tak, že až do samotných drive-in stanovišť je možné zajet autem, tedy stejně jako do drive-in testovacích míst na koronavirus. Posádka auta vůbec nebude vystupovat z auta, jen otevře okno. Přítomná volební komise pak pohlídá, zda vše probíhá tak, jak má. Termín senátních voleb bude na drive-in místech vždy ve středu, tedy 30. září pro první kolo a 7. října pro druhé kolo. V obou případech bude místo k dispozici od 7:00 do 15:00 hodin.  

Přečtěte si také:  Pozor na to, kde vozíte svou roušku. Zpětné zrcátko není tím nejlepším místem

Takové hlasování není pro každého

Pamatujte ale, že takový druh hlasování opravdu není určen pro každého! Magistrátní informace k tomu zní následovně: „Hlasování bude umožněno osobám, jimž nařídila karanténu nebo izolaci krajská hygienická stanice rozhodnutím nebo praktický lékař formou neschopenky či vydáním speciálního potvrzení. Zákon též umožňuje hlasování voličům umístěným v pobytových zařízeních sociálních služeb, školských zařízeních pro výkon ústavní výchovy a ochranné výchovy a lůžkových zdravotnických zařízeních, která byla uzavřena rozhodnutím krajské hygienické stanice z důvodu ochrany před nemocí COVID-19.“

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek