Jste v bodové tísni? Máme řešení: Vyražte na školu smyku!

Autor: Martin Binder - 20. 12. 2012


Asi každému se sem tam přihodí, že dostane nějakou tu pokutu. A také jste si nejspíš všimli, že sem tam vám přibudou i nějaké ty body.

No, nebudeme se tu rozepisovat o bodovém systému, se kterým máme každý své zkušenosti. Maximální počet je 12 bodů. A není tak složité se k němu dostat. Podívejte se za co a kolik bodů můžete dostat – tabulka pokut a počet bodů za ně např. zde.

Co ale s tím, když se nám blíží dosažení plného počtu bodů?

Jedna z možností je nechat svého čtyřkolového miláčka doma či se striktně řídit pravidly silničního provozu, a to minimálně po dobu 12 měsíců od posledního bodováného přestupku. Tím se Vám odečtou čtyři body.

Další, o něco rychlejší možností, je absolvovat tzv. školení bezpečné jízdy s odpočtem bodů. Za úspěšné splnění tohoto školení vám na základě certifikátu o absolvování odečtou 3 body. A tím se dostáváme k dnešnímu tématu.

Pro začátek – školení bezpečné jízdy s odpočtem bodů lze využít pouze za splnění těchto podmínek:

  • řidič má maximálně 10 bodů
  • řidič nemá žádný 6 a 7 bodový přestupek

Pokud splňujete tyto podmínky, můžete se pustit do výběru společnosti, která tyto kurzy pořádá. V České republice jich je hned několik.

Proč ale tento článek píšeme nyní, tak trochu narychlo, je fakt, že dle zákona č. 374/2007 Sb. a vyhlášky Ministerstva dopravy ČR č. 156/2008 Sb., je možné tento kurz absolvovat jednou za kalendářní rok. Tudíž, pokud stihnete absolvovat kurz ještě tento rok, můžete jej absolvovat znovu v lednu 2013 – můžete si tak odmazat v součtu hned 6 bodů za „jeden“ měsíc. A to už stojí za zváženou! My pro vás začátkem příštího roku kurz bezpečné jízdy vyzkoušíme na Autodromu v Mostě.

Já už jsem kurz jednou absolvoval. Osobně mohu říct, že kurz byl velice přínosný i co se ostatních informací a zkušeností týče, a všem ho vřele doporučuji. Užili jsme si příjemný den, dostali odpovědi na naše všetečné dotazy a opravdu jsme si odnesli pár nových a užitečných návyků pro bezpečnější jízdu. A k tomu jsme s radostí přišli o 3 bodíky.

Tak co na to říkáte? Zkusíte si ještě letos zaklouzat na nějakém autodromu a zbavit se tak 3 bodů ze své karty řidiče? Ale pospěšte si, poslední místa už jsou téměř zaplněna.

-MB-

Štítky: ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru