150526_SKODA Chief Designer Jozef Kaban Aesthetics and functionality combined (2)

Jozef Kabaň končí ve škodovce, jde do BMW

Od Tisková zpráva | 8. 2. 2017


BMW Group představuje svůj nový designérský tým pod vedením šéfdesignéra Adriana van Hooydonka. Nově bude za design značky BMW odpovědný Jozef Kabaň, Domagoj Dukec se stane vedoucím designérského týmu pro vozy BMW i a BMW M.

Jozef Kabaň (44 let, původem ze Slovenska) přichází do BMW Group po několika pozicích v rámci koncernu Volkswagen Group. Působil v Audi, navrhl design Bugatti Veyron a od roku 2008 vedl design u automobilky Škoda. Jeho nejnovějším počinem, který jsme už mohli spatřit, je modernizace modelu Octavia, ale ještě nás některé zatím nepředstavené modely čekají.

Jozef Kabaň

Domagoj Dukec (41 let) pracuje v BMW Group od roku 2010, kde měl na starosti design exteriéru u značky BMW a nejnověji také design vozů BMW i.

„Těším se na posílení designérského týmu BMW Group,“ říká Adrian van Hooydonk. „Jozef Kabaň a Domagoj Dukec přinášejí nové zkušenosti, talent a vize, které potřebujeme pro budoucí směřování našeho designu.“

Karim Habib, jenž měl na starosti design značky BMW, již dříve na vlastní žádost opustil společnost. „Samozřejmě respektujeme rozhodnutí Karima Habiba a přejeme mu mnoho úspěchů v jeho nových podnikatelských snahách,“ dodává Adrian van Hooydonk.

Domagoj Dukec