Jon Olsson prodává svůj extrémně upravený Mercedes-Benz G 500 4×4²

Autor: Anina Russová - 5. 8. 2019


Jon Olsson je bývalým profesionálním lyžařem, dnes už ale spíše obchodníkem a hlavně milovníkem opravdu extrémně upravených aut. Jeho supersporty na sněhu jsou dnes legendární, ale co nás zaujalo neméně, to je jeho přestavba Mercedes-Benzu třídy G, respektive modelu G 500 4×4². To samo o sobě je velmi nápadné auto, ale Jon se před několika měsíci rozhodl, že z už tak upraveného Géčka prostě chce něco extra.

Jon Olsson už jezdí svým kabrioletem Mercedes-Benz G 500 4×4²

Nechal tedy vyměnit výfukové potrubí za takové, které vyluzuje zvuk, jaký žádný další Mercedes-Benz třídy G prý nemá. To byl ale jen začátek. Následně totiž nechal uříznout střechu, vyztužit karoserii a upravit interiér. Brzy ale zjistil, že zcela bez střechy to není nic moc a tak nechal autu přidělat alespoň plátěnou střechu, která jde ale lehce sundat. V obou případech je tohle Géčko prostě nepřehlédnutelné, nepřeslechnutelné a opravdu jedinečné.

A mimochodem, upravená je i pohonná jednotka. Stále tu je původní čtyřlitrový motor V8 s dvojitým přeplňováním, ale místo původních 422 koní je tu nyní mohutných 850 koní!

Už jednou se Olsson rozhodl, že auto prodá. To bylo ještě v době před instalací plátěné střechy. A teď, pár měsíců poté, je auto znovu na prodej. Konkrétně u španělského prodejce Supergarage, který sídlí v Marbelle, kde bydlí i samotný Jon Olsson. Cenu ale nezveřejnil. Vzhledem k tomu, kolik je na autě úprav a speciálních a na zakázku vyrobených komponentů, bude jistě opravdu hodně vysoká. Ale opodstatněná. Jiné, byť podobné auto neexistuje a být jedinečný, se dnes vyvažuje zlatem.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru