O tom, že má Usain Bolt rád rychlost, se všeobecně ví, ale to, co mu předvedl pilot formule 1 Lewis Hamilton, už asi i na něj bylo moc. Lewis ho totiž po závodním okruhu svezl v superrychlém Mercedes-AMG GT R.

O tom, že to je velmi vhodné auto na okruh, svědčí zejména fakt, že bylo vyvíjeno přímo na Nürburgringu. Pohání ho motor V8 s objemem rovných čtyř litrů s přeplňováním dvojicí turbodmychadel. Maximální výkon je 430 kW/585 koní a točivý moment vrcholí 700 Nm. Působivé zrychlení z 0 na 100 km/h demonstruje hodnota jen 3,6 sekundy a maximální rychlost je až 318 km/h.

Ve videu se mluví o vypnutí trakce. To ale není jen tak. Vzhledem k tomu, že jde o skoro závodní auto, které má jen tak mimochodem registrační značky, nejsou tu jen polohy zapnuto/vypnuto. Možných nastavení intenzity kontroly trakce je tu možných hned 9. Jak je vidět, nakonec ji Lewis Hamilton opravdu vypne a za autem začne nechávat dvě pořádně dlouhé černé čáry. To jsou zbytky gumy z pneumatik…

Celým autem se při jízdě střídavě rozprostírá smích, výkřiky, ale také jásot. Docela by nás pocity Usaina Bolta zajímaly. Bál se? Nevěřil Lewisovi, že to zvládne? A nebo si to užíval? Však ve videu posuďte sami.