Pokud jste fanoušky trojice Clarkson, Hammond a May, jistě je sledujete už od dob Top Gearu. A mezi námi, není nic zábavnějšího než si třeba na YouTube pustit ty opravdu staré díly, kde ti tři mají vlasy, nemají kila navíc, a ještě se drží celkem při zemi. Ten parádní břitký smysl pro humor získali až časem, ale nutno říct, že jim jen prospěl.

Už od dřevních dob Top Gearu platilo, že součástí show je také rozhovor s někým známým. Studiem a také testovací drahou prošla pěkná řádka hvězd od hereček, muzikantů, závodních jezdců až třeba po designéry aut. V křesle pro hosta jme mohli vidět Toma Cruise, fantastického kytaristu, který si říká Slash, ale zapomenout nesmíme třeba ani na sběratele aut, skvělého šoféra a taktéž báječného muzikanta jménem Jamiroquai. Mimochodem, právě on byl mezi těmi všemi celebritami na trati nejrychlejší.

Trailer na 4. epizodu The Grand Tour. Jezza to zase všechno zvrtá

Systém návštěv známých osobností přetrval i do nové show této trojice, kterou znáte pod jménem The Grand Tour. Ovšem to, co bylo, už není. Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May se rozhodli, že dále už žádné hosty zvát nebudou. V prvé řadě kvůli divákům. Tím, že se show přesunula do Ameriky a následně se díky Amazonu vysílá po celém světě, je velmi těžké do studia přivést někoho, koho znají opravdu všude. Sám Jezza se vyjádřil v tom smyslu, že dnes jsou mnohem známější v Indii nebo na úplně opačném konci světa než třeba ve Velké Británii. A v takových končinách nikdo britské nebo americké závodní jezdce nebo muzikanty asi tak dobře nezná.

Navíc se podle informací od Amazonu ukazuje, že právě rozhovory diváci většinou přeskakovali, protože je prostě nezajímaly. Nakonec se i Jezza vyjádřil v tom smyslu, že je velmi náročné show moderovat, řídit všechna ta auta, netvářit se u toho jako pitomec (ano, použil jiné slovo, ale to nemůžeme publikovat) a následně ještě vést rozhovor. A pokud o ně navíc diváci nemají zájem, ztrácí prý jakýkoliv smysl.

Přečtěte si také:  Grand Tour brzy přijde o Clarksona, Hammonda i Maye. Zatím jen dočasně

V další řadě show, která je již v přípravě, se navíc budeme muset rozloučit se stanem, který nahradil studio. Postupně se tak The Grand Tour přemění na jednu velkou autařskou show plnou skvělých záběrů, ale zcela bez – pro některé zbytečného – klábosení kolem.