Jeremy Clarkson tvrdí, že BMW M2 je nejlepší M všech dob

Autor: Anina Russová - 29. 7. 2016


Papírově možná BMW M2 vypadá jako levnější a slabší sourozenec BMW M4, ale to jen do chvíle, než do ni sednete. Podobný názor měl i Jeremy Clarkson, který jak jistě víte, názory na auta moc nemění. Ale právě v případě M2 musel prostě udělat výjimku.

V době, kdy BMW M2 vstoupilo na trh a sám s ním ještě nejel, tvrdil, že jde o levnou verzi (podle něj skvělého) BMW M4, a že mu nepřijde dobře zvolené odpružení auta, ani přeplňování třílitrového plochého šestiválce. Jenomže pak si do auta sedl a ujel pár ostrých kol a po nich se jeho názor zcela změnil.

Dokonce je to podle něj nejpůsobivější BMW M, které kdy řídil. Pochopil, že 370 koní na zadní nápravě, skvělé rozložení hmotnosti a skvěle nastavené fungování elektromechanického diferenciálu je prostě úžasný koktejl, který vás opije během prvních pár kilometrů. Dokonce prohlásil, že až doposud do kategorie nejlepších BMW M patřily pouze M6 GranCoupé, M3 E92 a M5 E60/E61 s desetiválcem. Jen pár kilometrů mu stačilo k tomu, aby malá M2 tyhle legendy strčila do kapsy. :) Mimochodem, prý už ji má objednanou…

BMW-M2-Coupe-Jeremy-Clarkson

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru