Bezklíčové odemykání a startování aut je pro řidiče velkým bonusem. Je to pohodlné, rychlé a především ženám odpadá neustálé hledání klíčů od auta v kabelkách. Jenomže to má také pár nevýhod. Jednou je to hledání klíče, který je zapadlý právě v té kabelce, když klika na dotyk nereaguje. Druhou (a mnohem větší) je fakt, že díky bezklíčovému odemykání a startování jsou nová auta obrovským lákadlem pro zloděje. A právě tyto systémy dělají z aut navíc až směšně lehkou kořist.

Už jsme vás o tomto problému několikrát informovali. Viděli jste, jak málo stačí k tomu, aby si zloděj auto pohodlně odvezl z jeho parkovacího místa. Víte už také to, proč je to pro ně tak snadné.

Už se to snaží řešit i automobilky, ale zatím nikdo s žádným plošným řešením nepřišel. Kia vymyslela speciální kapsičku na klíč od auta, která zamezí klíči vysílat signál. Škodovka, respektive celý koncern, na to jde trošku jinak. Modely se systémem Kessy jsou vybaveny senzorem pohybu v klíčku od vozidla. Ten po určité době bez pohybu přestane vysílat signál, což znemožní odemčení automobilu bez vědomí jeho majitele.

Máte v autě bezklíčový přístup? Víme, jak zabránit jeho zneužití!

Jak ale vidno, na něčem podobném by urychleně měl zapracovat také Lexus. Dva zloději z Toronta si totiž vyhlédli Lexus LX 570, který si majitel zaparkoval přímo před vchodové dveře do domu. A stačilo jim k tomu asi 15 sekund! Jeden přišel obhlédnout situaci, druhý mezi tím došel k autu s imitací klíče. Stačilo zesílit signál klíče a bylo hotovo. Zloděj s autem prostě v klidu odjel.