Jen co vyjel s novým Lamborghini Aventador SVJ, už mu ho zabavila policie. Kromě značky mu totiž chybělo i pojištění

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie Milton Keynes - 14. 7. 2022


Pokud jste někdy měli pocit, že u nás máme přísné zákony, následující příběh z Velké Británie vám vysvětlí, že v žádném případě. Zatímco u nás za jízdu bez povinného ručení hrozí maximálně pokuta, ačkoliv ne nízká, v Anglii za to mohou zabavovat auta. V tomto konkrétním případě pak Lamborghini Aventador SVJ.

Nutno ale dodat, že řidič na sebe policisty upozornil sám tím, že neměl přední registrační značku. Právě z tohoto důvodu se jej policisté v britském Milton Keynes rozhodli zastavit a zkontrolovat. Jak se ale ukázalo, chybějící značka je ten menší problém. Řidič totiž nebyl schopen doložit, že má sjednáno a uhrazeno zákonné pojištění.

Přečtěte si také:  Záchranné složky Velké Británie osedlají Škodu Karoq. Nové vozy dostaly majáky i speciální komunikační systém

Policisté proto auto zajistili a následně nechali odtáhnout na své záchytné parkoviště. Vzhledem k tomu, jak je jízda bez povinného ručení brána vážně, majitele čeká několik problémů. Kromě pokuty a doplacení pojistky se také s největší pravděpodobností dočká ztráty řidičáku.

Jak by to vypadalo u nás?

I v Česku musí mít každý, kdo vlastní auto, uhrazené povinné ručení. Kdo nemá, může se od policie na místě dočkat pokuty až 5000 Kč, ovšem ve správním řízení až 40 000 Kč. Ovšem pokutě se řidič nevyhne ani v případě, kdy policistovi při kontrole nepředloží doklad o povinném ručení, tedy takzvanou zelenou (dnes bílou) kartu.

Přečtěte si také:  Pozor na nehody s auty z Ruska. Jejich povinné ručení v Evropě od června neplatí

Za to může být udělena pokuta až do výše 3000 Kč. Nicméně od ledna letošního roku už není nutné mít kartu fyzicky u sebe. Policistům ji stačí ukázat v elektronické podobě, tedy třeba v mobilu.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek