Rolls-Royce-Cullinan-Klassen

Je pro vás sériový Rolls-Royce Cullinan moc malý? Máme pro vás řešení, stojí 50 milionů

Autor: Anina Russová - 4. 10. 2018


První SUV luxusní značky Rolls-Royce, které dostalo jméno Cullinan, je obrovským kusem auta. Nabízí nejmodernější technologie, ale i luxus, který jinde jen tak nenajdete. Jedna tuningová firma se ale rozhodla, že Cullinan zaslouží větší dávku opulentnosti, a tak ho prodloužila a přidala balistickou ochranu.

Tohle luxusní SUV bylo na český trh uvedeno teprve před nedávnem a na světový jen o pár týdnů dříve. Za tu dobu si ho ale do své garáže objednala už řada boháčů a šejků. A není se co divit, opravdu luxusních SUV na trhu je jen pár a Rolls-Royce je něco nového a prostě výjimečného.

Německá tuningová společnost Klassen, která se standardně specializuje na vozy značky Mercedes-Benz, si ale usmyslela, že sériový Cullinan je málo. Že to chce něco navíc. A protože u téhle firmy nikdy není od slov k činům daleko, spatřil před pár dny světlo světa speciální prodloužený Cullinan, který bere dech. Nejlepší bude, když vám úpravu představíme na porovnání rozměrů. Sériový Rolls-Royce Cullinan na délku měří 5341 mm a jeho rozvor je 3295 mm. Máte pocit, že je to až dost? Pak vám možná trochu vyrazí dech čísla definující jeho upravenou verzi. Její délka je 6357 mm a rozvor 4311 mm. Pořádný kus auta, co myslíte?

K tomu, aby vše vypadalo a fungovalo dobře musely být prodlouženy zadní dveře a zcela přepracován celý interiér vozu. Ten sice co do prostoru hodně narostl, ale nic mu to nevzalo na luxusu a pohodlí. Úpravce ví, že v tomto autě bude důležitější část posádky sedět na zadních sedadlech, proto je možné právě odtud možné ovládat některé funkce interiéru jako je nastavení sedadel, vyhřívání nebo osvětlení přes iPhone.

Tím to ale u úpravce neskončilo. Je jasné, že si tohle SUV budou pořizovat i ti, kteří mohou klást velký důraz na osobní bezpečí. Právě proto upravený Cullinan nabízí možnost balistické ochrany, a to hned ve dvou úrovních. První s označením 7 nabídne ochranu proti útoku proti všem malým zbraním, ale i proti kulometům a samopalům. Druhá je označena číslem 9 a ta už umí posádku ochránit proti střelám s ocelovým jádrem.

Za to vše si ale úpravce nechá náležitě zaplatit. Základní verze s nižší balistickou ochranou vyjde na 1,8 milionu eur, tedy asi 46 milionů korun. Další verze jsou o několik milionů dražší, ale cenu už úpravce prozradí jen vážným zájemcům.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru