Je modré a se zlatými doplňky, ale STI to není. Subaru BRZ Touge bude i v Evropě, ale v ČR máme smůlu

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Subaru Italia - 17. 10. 2023


O Subaru BRZ, tedy malé hračce pro velký kluky, je obrovský zájem. Ale ne každý trh se dočká druhé generace. Chvíli to vypadalo, že budou mít smůlu i v Itálii, ale nakonec se tam tohle parádní auto přeci jen dostalo. A spolu s ním také velmi omezená edice Touge, která rozhodně stojí za pozornost.

Subaru BRZ Touge na první pohled lehce klame tělem. Vypadá totiž, jako STI, ale jde jen o design. V Itálii bude dostupných pouze 60 kusů, jejichž jméno je odvozeno od japonského slova pro horský průsmyk. Ostatně, právě na takových místech je BRZ nejlépe.

Zákazníci za 49 500 eur, tedy asi 1,22 milionu, dostanou skvěle ovladatelný vůz s manuální převodovkou a diferenciálem s omezenou svorností. K tomu japonský výrobce přidal 18palcová kola OZ Racing Ultraleggera Race Gold označená nápisy Touge a obutá do pneumatik Michelin Pilot Sport 4 v rozměru 215/40. U kol nejde jen o jejich design, jsou také lehká, vždyť jedno má hmotnost pouze 8,7 kilogramu. Automobilka k vozu nabízí ještě jejich zimní variantu s tmavě šedým lakem a v této verzi pak obouvají pneumatiky Yokohama BluEarth Winter V905.

Jak je na první pohled patrné, BRZ Touge si vzalo hodně inspirace u STI. Karoserie je tedy lakována typicky modrým lakem Blue Pearl a doplněná o STI kit. Ten obsahuje oba spoilery, difuzor a výraznější boční prahy. Italský firma Supersprint pak autu nadělila větší koncovky výfuku.

V interiéru a pod kapotou se nic neměnilo. O pohon se tak stará atmosférický čtyřválcový boxer o objemu 2,4 litru, který na zadní kola posílá 234 koní a 250 Nm.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru