Polsko je u nás poslední dobou hodně skloňováno hlavně v souvislosti s ne moc kvalitními potravinami, ale mimo toho zde vznikají celkem zajímavé automobilové projekty. A jeden nás bude zajímat i teď.

Ačkoliv se o Land Roveru Defender v poslední době mluví jen v souvislosti s jeho chystanou zbrusu novou verzí, je dobré si připomenout jednu z těch starších. Polská firma Land Serwis totiž vyrábí podvozky pro model Defender, ale navíc je schopna jak z nových, tak i z repasovaných dílů tento model prakticky znovu postavit. Do rukou se vám tak může dostat klasická legenda terénní jízdy v prakticky novém kabátě.

525koňový Land Rover Defender je masakr! Pohání ho motor z Corvette

Jejich první celkový projekt, s nímž už stihli zaujmout opravdu po celém světě, je Defender ve verzi, které se dá říkat pick-up. Možná nám nevěříte, ale auto na fotografiích v galerii je opravdu vlastně replikou. Ovšem zatraceně povedenou replikou.

Pod kapotou je technika z roku 2010, tedy 2,4litrový naftový čtyřválec, který dostal řadu upravených a modernějších prvků. Nové je třeba výfukové potrubí, hnací hřídele nebo diferenciály.

Změnou prošel i interiér, který však nezapře inspiraci původním Land Rover Defender. Je zpracován o něco kvalitněji a přibyla mu řada izolačních materiálů, aby byl na palubě větší klid. Nechybí elektricky ovládaná okna, bezpečnější a modernější bezpečnostní pásy, ale i nezávislé topení.

Musíme přiznat, že se nám tahle stavba opravdu hodně líbí! Pokud jste na tom stejně a přemýšlíte, že byste si snad udělali radost, připravte si v přepočtu 1,5 milionu korun. Za to ale kromě auta dostanete záruku buď na 3 roky, nebo na 100 000 kilometrů.