Jízda na červenou je dle policie, ale i zákona velmi závažný přestupek. Za semaforem už jsou v pohybu další auta a k nehodě tak je jen krůček. Zatímco u klasických semaforů si to řada motoristů uvědomuje, jakmile přijedou k malým přenosným semaforům u opravy silnice, tak na všechna pravidla zapomínají.
Klasické velké semafory v křižovatkách řidiči sice také čas od času projedou na červenou, ale většinou si rychle uvědomí, že jsou možná v pořádném maléru. Některé semafory jsou osazeny kamerami, které takovou jízdu monitorují a k pokutě je tak jen krůček. To je ale v konečném důsledku ten menší problém. Stačí jedno auto jedoucí ve chvíli, kdy má stát a nehoda nikdy není daleko.
Policisté ale poměrně často informují o řidičích, kteří na všechna pravidla zapomenou ve chvíli, kdy přijedou k semaforu u opravované silnice. „V minulých dnech se v Bzenci blížili ke stavbě s kyvadlovým provozem, kde na červený signál zastavilo před nimi jedoucí osobní auto. Netrpělivý řidič a řidička se však rozhodli signál „Stůj“ na semaforu nerespektovat, stojící vozidlo objeli a pokračovali v jízdě na červenou. Značným překvapením pak pro ně bylo, když se za nimi rozblikaly majáky policejního vozu v civilním provedení,“ popsala nedávnou zkušenost hodonínská policejní tisková mluvčí Petra Ledabylová.
Dotyčné policisté zastavili a z místa si odvezli několikatisícovou pokutu a počítat musí také s šesti body. Každý řidič, který se rozhodne na takovém místě, kde je zúžení a plynulý provoz je závislý na přenosných semaforech si musí uvědomit, že i tato jízda na červenou je velmi drahým přestupkem. Kromě trestných bodů je možné na místě dostat pokutu až 5500 Kč, ve správním řízení ale až 25 000 Kč!