Víte, jak vypadá opravdové nebe pro všechny ty, kteří milují vozy značky BMW? Přesně jako garáž, kterou vlastní předseda japonského BMW klubu. Jmenuje se Masakuni Hosobuchi a jako jeden z mála lidí na světě může říci, že vlastnil nebo vlastní každé BMW M, které bylo vyrobeno od roku 1960.

Vlastní i skvělé BMW M1 Procar z roku 1979, které ovšem sehnal v neuvěřitelně špatném stavu. Proto se rozhodl poslat ho k těm nejpovolanějším, tedy rovnou do BMW Classic, kteří sídlí v BMW Welt v Mnichově. Když už ho dávali znovu do kupy, rozhodli se ho společně s majitelem nějak ozvláštnit. Zvolili proto zatraceně stylový polep s grafikou okruhu Nürburgring a se jmény Nelsona Piqueta a Hanse-Joachima Stucka. Masakuni tak vyjadřuje podporu ‚Ringu: „Yes to the Nürburgring“!

BMW M1 Procar je peklo na zemi. Je to čistokrevné závodní auto, které bylo postaveno na základech „obyčejného“ BMW M1, aby jezdilo sérii Procar Series. Tento závodní podnik má na svědomí Jochen Neerpasch, tehdejší ředitele BMW Motorsport, ale neměla velký úspěch. Závody se jezdily pouze dva roky 1979 a 1980.

Tenhle Japonec vlastní kompletní kolekci BMW M. Kromě již zmíněného BMW M1 je pyšným majitelem krásek jako je například původní M6 nebo třeba 3.0 CSL známého jako Batmobil, ale také například Alpina Z1 či „BMW M7“ E65 a mnoha dalších aut.

Tak co, také tak trošku závidíte? Štastný to muž!