Japonský jezdec Toyoty Hiroaki Ishiura odvolal svou účast v letošním 24h Le Mans

Autor: Pavel Srp - 10. 5. 2012


[singlepic id=8045 w=320 h=240 float=right]Tým TOYOTA Racing s politováním oznamuje, že Hiroaki Ishiura nebude schopen nastoupit v jezdecké sestavě druhého vozu TS030 HYBRID na 24 hodin Le Mans kvůli bolestem zad.

V průběhu prvních testů vozu TS030 HYBRID pociťoval Hiroaki nepříjemné potíže se zády kvůli vyšším odstředivým silám ve voze LMP1.

Po poradě s lékaři informoval tým TOYOTA Racing o svém rozhodnutí nepřipojit se k týmu na letošním závodu 24 hodin Le Mans, aby se mohl plně zdravotně zotavit před zahájením sezóny 2013.

TOYOTA Racing nyní vyhodnocuje možné náhradníky a své rozhodnutí potvrdí okamžitě poté, co bude změna ratifikována ze strany ACO.

Hiroaki Ishiura: „Toto rozhodnutí bylo nesmírně těžké, protože účast na Le Mans v pozici pilota je můj sen, ale zdraví musí mít přednost. Cítím, že můj zdravotní stav mi letošní účast s vozem LMP1 na Le Mans nedovoluje, nicméně soustředím se na brzké zotavení, protože příští rok chci v týmu TOYOTA Racing skutečně jet. Prozatím soustředím svoje síly výhradně na Super GT a 24 hodin na Nürburgringu, nicméně tým TOYOTA Racing budu podporovat alespoň zpovzdálí.“

Yoshiaki Kinoshita, prezident závodního týmu: „Rád bych vyjádřil díky Hiroakimu za jeho morální integritu za této obtížné situace. Jako tým nás jeho rozhodnutí určitě netěší, nicméně máme radost z toho, že zůstává ve sféře motorsportu TOYOTY prostřednictvím jeho aktivit v Super GT a 24 hodin na Nürburgringu. Jeho rychlost, konzistentní výsledky a týmový duch nás během jeho krátkého působení v týmu TOYOTA Racing silně oslovil, takže s potěšením uvítáme, když se k týmu v příštím roce opět vrátí.“

 

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru