Jan Kopecký získal na Korsice cenné druhé místo

Autor: Pavel Srp - 13. 5. 2012


Nejnáročnější, nejdelší, nejtěžší. Všechny tyto přívlastky zaslouží Korsická Rally, čtvrtý podnik seriálu IRC. Jan Kopecký z továrního týmu ŠKODA Motorsport dojel po skvělém souboji druhý za vítězným Dani Sordem. Další pilot tovární Fabie Super 2000, Andreas Mikkelsen z týmu ŠKODA UK Motorsport, skončil pátý. I nadále však vede celý šampionát IRC. V první desítce se objevily ještě další dvě Fabie Super 2000 – Sepp Wiegand skončil osmý, Hermann Gassner devátý.

Kopeckého výkon během soutěže gradoval – první den končil na pátém místě, během druhé etapy se postupně probojoval na druhou příčku. Nejlepší jízdu předvedl Kopecký v sobotu, v posledním dnu soutěže, kdy zvítězil v pěti rychlostních zkouškách a snižoval tak náskok na vedoucího Sorda. Ten si však svoji pozici z předešlých etap už zkušeně pohlídal. Kopecký tak na této náročné soutěži zopakoval umístění z loňského roku.

Svůj výkon a celou soutěž Kopecký hodnotí: „Byla to opravdu jedna z mých nejtěžších soutěží kariéry. Začátek nebyl ideální a měli jsme i trochu štěstí. Páteční a zejména sobotní etapa se nám však až na jednu rychlostní zkoušku povedla výborně. S druhým místem za špičkovým pilotem mistrovství světa a v konkurenci ostatních pilotů můžeme být spokojeni. Snažili jsme se zvítězit a dali do toho skutečně všechno.“

Spolujezdec Pavel Dresler přidává: „Stále jsem v týmu nováčkem a takto těžkou soutěž jsem ještě nikdy neabsolvoval. Bylo to vysilující, ale nasbíral jsem zde moře zkušeností, které jistě zúročíme v dalším průběhu sezony.“

Rally na Korsice se svým formátem vrátila do 80. a 90. let a byla charakteristická velmi náročnou logistikou. Neustálé přesuny, soutěž rozesetá po celém ostrově, přes 300 soutěžních kilometrů a více než 750 km přejezdů ve třech soutěžních dnech představovalo obrovský nápor na všechny posádky a týmy.

[nggallery id=802]

Pořadí jezdců IRC po čtyřech soutěžích:

  1. Andreas Mikkelsen/Ola Floene 71 bodů
  2. Jan Kopecký/Pavel Dresler 58 b.
  3. Juho Hänninen/Mikko Markkula 43 b.

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru