Jan Kopecký získal cenu Sportbest 2011

Autor: Pavel Srp - 3. 2. 2012


Jezdec továrního týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký získal ocenění Sportbest 2011. Mezinárodní organizace Autobest ocenila českého rallypilota a trojnásobného vicemistra IRC za jeho konstantní dobré výkony a angažmá v motorsportu.

Pro Kopeckého je ocenění Sportbest 2011 druhou významnou cenou za sebou. Před dvěma týdny získal na domácí scéně Zlatý volant. Rozhodujícím kritériem byla podle poroty vysoká kvalita a konstantní výkony Kopeckého v rallysportu, zejména v rámci šampionátu IRC. V něm se pilot továrního týmu ŠKODA Motorsport stal v letech 2009-2011 jeho vicemistrem. Zároveň významnou měrou přispěl
značce ŠKODA ke dvěma vítězstvím IRC v letech 2010 a 2011. Loňský rok byl přitom nejúspěšnějším rokem aktuálně již 111-leté historie motorsportu značky.

„Ocenění Sportbest je pro mne velkou ctí a skvělým vyznamenáním. Jedná se o renomovanou cenu, udělovanou zkušenou odbornou porotou“, řekl Kopecký. „Zároveň bych chtěl poděkovat celé společnosti ŠKODA za výtečnou spolupráci. Bez špičkové podpory týmu ŠKODA Motorsport by nebyly mé výkony v této podobě myslitelné,“ pokračoval Kopecký.

Autobest patří k nejrenomovanějším automobilovým oceněním v Evropě. Ceny uděluje skupina motoristických novinářů z 15 zemí střední a východní Evropy a vyznamenává osobnosti, automobily a podniky.

Jan Kopecký je i v roce 2012 členem týmu ŠKODA Motorsport. Cílem je zisk třetího titulu IRC ve značkách v řadě. K tomu se český pilot účastní s Fabií Super 2000 domácího rallyového mistrovství. V první soutěži sezony vyhrál Jan Kopecký rakouskou Jänner Rally a společně s druhým místem týmového kolegy Juho Hänninena se postaral o první double roku 2012.

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru