Jaká je pětice nejkurióznějších pracovních pozic v automobilovém průmyslu? + video

Autor: Tisková zpráva - 7. 5. 2017


Vývoj a výroba nového automobilu je obvykle spjata s kvalifikovanými specialisty, jako jsou designéři, inženýři nebo pracovníci na montážní lince. Výroba vozidel však zahrnuje také několik kuriózních profesí, které vyžadují vysokou úroveň řemeslných dovedností, kreativity a preciznosti. Příkladem je následujících pět profesí:

1. První řidič

Dva miliony kilometrů ročně. Tuto vzdálenost ujede tým specializovaných řidičů, kteří testují veškeré vozy, opouštějící brány závodu SEAT v Martorellu za jediný rok. Tito odborníci důkladně zkoumají provozní vlastnosti vozidel, jakmile sjedou z montážní linky, testují je při různých rychlostech na šesti různých druzích povrchu, včetně dlažebních kostek a nerovného povrchu, aby bylo zaručeno, že nebudou vyvolávat žádný nepříjemný hluk. Během tohoto procesu ověřují také správnou funkci houkačky, světlometů a brzd.

2. Modelář

Modeláři ručně tvarují z modelářské hlíny automobily ve skutečné velikosti, které mají dokonce stejnou hmotnost jako skutečné vozidlo. To vyžaduje 2500 kilogramů modelářské hlíny a až 10 000 hodin trpělivého nanášení a odstraňování materiálu, aby vznikl do detailu propracovaný hliněný model, na němž je patrná celá silueta vozu před schválením jeho designu.

3. Automobiloví krejčí

Ručně sešívají díly čalounění vozidla, sestavují nejlepší kombinace barev, tkanin a kůží, které odpovídají charakteru každého vozu. Tito zkušení krejčí potřebují ke kompletnímu čalounění vozidla více než 30 metrů švů a své kreace připravují s dvouletým předstihem.

4. Zkoušeč sedadel

Tato profese zahrnuje tvarové řešení ideálního sedadla. Zkoušeči a jejich týmy musí také uskutečnit až 20 000 sklopení u každého odlišného druhu sedadla. Jejich výzkumné práce jsou důkladné: musejí nalézt správné pěnové materiály, tkaniny, nosné struktury nebo prošívání, které se přizpůsobí různým druhům postav a vnějším podmínkám. Musejí také zajistit správnou konstrukci opěrek hlavy, která zabrání potenciálnímu poranění krku.

5. Automobiloví sommeliéři

Jejich nejdůležitějším pracovním nástrojem je jejich nos, jímž dosahují nejvyššího cíle: pověstné „vůně nového vozu“. Tento tým chemiků uskutečňuje každý rok více než 400 pachových zkoušek, při nichž vystavuje automobily teplotě 60 °C. Tato profese má na ně také několik kuriózních požadavků: nesmějí kouřit, ani mít na sobě parfém, aby nedocházelo ke zkreslování výsledků testů.

Štítky: ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru