Vzpomínáte si na květnový článek o BMW M6 upraveném od G-Power, které nabídlo více než tisíc koní? Teď ho tady máme v akci – ukáže nám své brutální zrychlení!

Tohle monstrum se celým jménem jmenuje G6M V10 Hurricane CS Ultimate a jde o důkladně upravené BMW M6 Coupé předchozí generace, které mělo pod kapotou atmosféricky plněný vidlicový desetiválec. Pro někoho už jeho sériový výkon 373 kW/507 koní znamenal neskutečné hodnoty, ale pro G-Power je to nuda… Jejich výtvor má výkon totiž téměř dvakrát takový!

Díky instalaci dvojice kompresorů, zcela nového výfukového potrubí a po několika dalších úpravách se hodnoty vyšplhaly na úctyhodných 736 kW/1001 koní otáčkách za minutu a točivý moment vrcholí hodnotou 900 Nm! Zrychlení z 0 na 100 km/h tak po úpravě sice zvládne pomaleji, tedy za 4.3 sekundy (asi za to může obrovský výkon, který auto nepřenese na silnici?), ale maximální rychlost poskočila do mnohými neprobádaných výšin, rychloměr se zastaví až na 370 km/h – ale zastaví se doslova a najednou, podle videa do něj ručička s největší pravděpodobností „narazí“. Video sice ukáže jen 350 km/h, ale s jakou razancí rychlost stoupá je působivé. Ke zrychlení z 0 na 200 km/h potřebuje tahle speciální M6 9,0 sekund a z 0 na 300 km/h je za 21,5 sekundy od startu.

Nevěříte? Přesvědčte se v přiloženém videu sami!