Koenigsegg One:1. Víte, co znamená ono „One:1“? Dá s to vyložit jako jedna ku jedné. To je totiž také poměr výkon/váha téhle extrémní bestie na kolech. Váží pouhých 1 360 kilogramů a jeho výkon je neskutečných 1 360 koní.

Pokud navíc přepočtete výkon 1 360 koní na kW, dostanete se na číslovku 1 000. A rovný tisíc kW je v přepočtu 1 MW. Jde tedy o první auto s výkonem neuvěřitelný jeden mega Watt. O tyto hodnoty se stará osmiválec o objemu 5.0 litrů, který je navíc opatřen dvojicí turbodmychadel. Výkon a točivý moment 1 200 Nm je přenášen na zadní kola pomocí sedmistupňového automatu a elektronického diferenciálu. A mimochodem, jeho celkový výkon 1 MW, už dokonce zaměstnal německé úřady.  🙂

Tato technologická zběsilost se před pár dny představila na sešlosti jménem Vmax200. To je sraz majitelů podobných supersportů, kteří mají k dispozici starou letištní ranvej, kde všechna ta krásná auta zkouší svá zrychlení a maximálky. A právě Koenigsegg One:1 tu stanovil nový rekord v maximální rychlosti. Jeho majitel s ním letěl neuvěřitelných 386,2 km/h.

Podívejte se na přiložené video, které vám ukáže jeho zrychlení, a které vás alespoň na pár minut vezme do kokpitu tohoto speciálu. Stojí to za to!