Víte, co znamená slovo “detailing”. Že už jste ho někde slyšeli, ale nevíte, kam ho zařadit? Podívejte se na přiložené video, ve kterém se to dozvíte.

V praxi totiž jde o absolutní očistu a dokonalé vyleštění nejen karoserie vozu. Ovšem, o karoserii jde především a ti nejšikovnější detaileři jsou s ní schopni neuvěřitelných věcí. Může se jim pod ruce dostat sebezašlejší auto, které šampon a mycí houbu nevidělo třeba i dlouhé roky, a přesto je výsledkem dokonale se lesknoucí karoserie, ve níž se nakonec i vidíte.

Profesionální partou detailerů je i britská společnost Topaz, která si vzala do parády Mercedes-Maybach S600 Pullman, tedy velmi luxusní vůz oblíbený mezi politiky, herci, obchodníky, a dokonce i prezidenty. Ovšem i takové auto potřebuje jednou za čas detailní rozleštění karoserie, aby stále vypadalo jako nové. Často vlastně dokonce o něco líp.

Ovšem důrazně vás předem musíme varovat. To, co uvidíte ve videu, sice možná vypadá jako hračka, ale jde o velmi náročný, 100 hodin trvající proces. A k tomu, abyste docílili alespoň podobného výsledku jako tito profesionálové z Topaz, musíte mít za sebou tisíce hodin zkušeností a praxe. A také potřebujete hodně silné paže…

Prvním krokem je totiž odstranění těch nejhrubších nečistot takzvaně nasucho, které samo o sobě zabere dlouhé hodiny. Výsledku se nelekejte, auto je po takovém zásahu prakticky matné. Následuje mokré odstranění jemnějších nečistot a asfaltu a strojní očista disků kol. Pak je potřeba dále karoserii očistit od všech přípravků a připravit ji na dokončení. Ovšem v případě přiloženého videa je právě ta příprava na dokončení a samotné finální leštění z velké části tajným. Ale vy nic nezkazíte aplikací opravdu hodně kvalitního vosku. Ne, nemyslíme ten z automatických myček na čerpacích stanicích…

Výsledek je prostě fenomenální. Karoserie Maybachu se po dokončení leskne opravdu jako zrcadlo. Tak to prostě má vypadat!